Tag: Ndërkombëtar

Kumanova, autoritetet premtuan hetim ndërkombëtar

08/12/2018

8 Dhjetor 2018 / 16:51 Ku mbeti hetimi ndërkombëtar për rastin Lagja e Trimave në Kumanovë? Gati katër vite nga luftimet e 9 dhe 10 ... Read More

Adrian Morina dhe Ylber Bardhi marrin çmimin kryesor në “Prishtina International Theater Festival”

06/12/2018

Ka përmbyllur edicionin e dytë në natën e së mërkurës Festivali Ndërkombëtar i teatrove, “Prishtina International Theater Festival – PITF 2018”. Ky edicion ka zgjatur ... Read More

Rita Ora si princeshë në “ARIA Awards”

28/11/2018

Ajo është një ndër shqiptaret më të suksesshme në rrafshin ndërkombëtar të botës së industrisë së muzikës. Rita Ora është një prej personaliteteve e famshëm ... Read More

Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës shënon 20 vjetorin duke u rrotulluar dy herë rreth Tokës për ’15 minuta’ (Video)

25/11/2018

Për të shënuar 20 vjetorin e themelimit, Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës e ka bërë udhëtimin më të gjatë ndonjëherë, pa kryer ndonjë ndalesë. Materiali është ... Read More

Patriot Behrami shpallet boksieri më i mirë i Turneut Ndërkombëtar të boksit “Adem Jashari”

25/11/2018

Në Mitrovicë është mbajtur finalja e edicionit të 20-të me radhë i boksit, Turneut Ndërkombëtar kushtuar Komandantit legjendar Adem Jashari. Të pranishëm në këtë finale ... Read More

Osmani: Në mars, zyrtarët e lartë gjermanë më thanë se Thaçi po bisedon me Vuçiqin për kufijtë

21/11/2018

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani thotë se nuk presion të madh ndërkombëtar e nuk ka pasur as për marrëveshjen e demarkacionit. ... Read More

Askush si Kosova, “Dardanët” me goldallimin më të mirë në Ligën e Kombeve

21/11/2018

Kosova ka bërë një arritje historike në rrafshin ndërkombëtar të futbollit. Përfaqësuesja jonë ka triumfuar para shikuesve të vetë në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Azerbajxhanit ... Read More

Bashkimi për fitoren e parë sezonale në Ligën Ballkanike

14/11/2018

Bashkimi do të ketë edhe një sfidë në rrafshin ndërkombëtar dhe do të mundohet të sigurojë fitoren e parë sezonale. Edhe pse sezonin e kaluar ... Read More

Era Istrefi sjell projektin e ri me DJ-në e famshëm, Aoki

09/11/2018

Ajo tashmë emër i njohur në rrafshin ndërkombëtar të industrisë muzikore. Bëhet fjalë për Era Istrefin, këngëtaren shqiptar e cila ka pasur një vit të ... Read More

22 vjeçari nga Gjilani që arriti të punësohet në Facebook (Video)

07/11/2018

I suksesshëm në planin ndërkombëtar është treguar një 22 vjeçar nga Gjilani. Ai arriti të punësohet në Facebook pasi gjeti defekte të sigurisë në këtë ... Read More

22 vjeçari nga Gjilani që arriti të punësohet në Facebook (Video)

07/11/2018

I suksesshëm në planin ndërkombëtar është treguar një 22 vjeçar nga Gjilani. Ai arriti të punësohet në Facebook pasi gjeti defekte të sigurisë në këtë ... Read More

Misioni i FMN-së javën e ardhshme në Tiranë

02/11/2018

Një mision i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) pritet që të mbërrijë javën e ardhshme në kryeqytet. Si një përdorues i mëparshëm i financimit të FMN-së, ... Read More