Tag: ndërkombëtare

Me simbolin e shqiponjës që e kishte bërë në finalen e Botërorit në Rusi, Era e uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë

17/02/2019

Era Istrefi është një tjetër artiste nga Kosova me famë ndërkombëtare, e cila e lindur dhe rritur në Prishtinë, arriti që me artin e saj ... Read More

Sarri: Problemet tona janë normale në futbollin anglez

15/02/2019

Maurizio Sarri ka vazhduar me sukses të drejtoj skuadrën e Chelseat në garat ndërkombëtare të Ligës së Evropës. Klubi i italianit, Chelsea ka shënuar fitore ... Read More

Kosova duhet të reflektojë ndaj kërkesave të ShBA-së

14/02/2019

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Afrim Hoti, ka thënë se Kosova duhet të reflektojë ndaj kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA-së). Ai ka thënë ... Read More

Rita Ora dhe Liam Payne u bëjnë thirrje fansave që t’i votojnë në “BRIT Awards”

13/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, konkurron këtë vit për dy çmime në “Brit Awards”. Mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve “Brits”, do ... Read More

Sot është Dita Ndërkombëtare e Radios

13/02/2019

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Radios. UNESCO e ka shpallur këtë ditë për të promovuar radion si medium dhe të gjitha mundësitë që ajo ofron. ... Read More

Bebe Rexha publikon një pjesë të këngës së re “Last Hurrah”, tri ditë para lansimit të saj

12/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, pati një paraqitje të shkëlqyer në mbrëmjen më të madhe të ndarjes së çmimeve muzikore, “Grammy Awards”. Megjithëse ... Read More

‘Grammy Awards’ – ceremonia që vlerëson, nderon dhe mbështet të tashmen dhe të shkuarën në industrinë muzikore

11/02/2019

Ylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, shkroi historinë në edicionin e 61-të të Grammy Awards duke fituar dy çmime prestigjioze në ceremoninë e zhvilluar ... Read More

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Epilepsisë

11/02/2019

Me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Epilepsisë sot në Kosovë do të mbahen një sërë aktivitete me qëllim të sensibilizimit të popullatës. Shënimi ... Read More

E konfirmojnë edhe Kim Kardashian e Kanye West: Ne do të bëhemi edhe me një fëmijë

09/02/2019

Ka tash e sa muaj që në media ndërkombëtare qarkullon lajmi se Kim Kardashian dhe Kanye West, do të bëhen prindër për herë të katërt. ... Read More

Taksa nuk dëmton raportet Kosovë-ShBA

08/02/2019

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, diplomati Lisen Bashkurti, ka bërë me dije se mospezullimi i taksës ndaj produkteve të Serbisë nuk dëmton aspak raportet Kosovë – ... Read More

E zonja jo vetëm në muzikë, Rita Ora tregon aftësitë e saj të shkëlqyera edhe si amvise

06/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, është shumë e pëlqyer nga miliona njerëz për muzikën e saj. Ajo është shumë entuziaste për turin e ... Read More

Dua Lipa me paraqitje glamuroze në promovimin e “Alita: Battle Angel” në Los Angeles

06/02/2019

Këngëtarja shqiptare me renome ndërkombëtare, Dua Lipa, së fundmi është bërë pjesë e projektit filmik “Alita: Battle Angel”. Ajo është interpretuese e kolonës zanore të ... Read More