Tag: ndërprerë

Përfundon seanca, Veseli me porosi për LDK-në dhe VV-në

20/05/2019

Në mungesë të kuorumit Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë punimet e seancës plenare ku u diskutua për komisionin që do të drejtojë themelimin e Tribunalit ... Read More

​Thaçi: Vuçiq, person i vështirë për të negociuar

16/04/2019

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është ndërprerë tash e saj muaj, pasi pala serbe ka vendosur kushte për heqjen e taksës ndaj mallrave të tyre.Ndërkohë ... Read More

I ndërpritet masa e arrestit shtëpiak ish-ministrit Janakievski, në rastin “TITANIK”

15/04/2019

S A 2019-04-15T12:33:41+02:00 Gjykata penale përafërsisht para dhjetë ditëve i ka ndërprerë arrestin shtëpiak ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski në lëndën e PSP-së, ... Read More

NBA: Lakers ndajnë rrugët me trajnerin Walton

12/04/2019

Skuadra e Los Angeles Lakers ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin e deritanishëm, Luke Walton. Lakers të udhëhequr nga Walton në pankinë dhe LeBron James në ... Read More

Indianit që është në kërkim për mashtrim, MEPJ i ndërpret mandatin si Konsull Nderi

25/03/2019

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme (MEPJ) deklaron se ka ndërprerë mandatin si Konsull Nderi të Shqipërisë në Nigeri për shtetasin indian Nitin Sandesara, ... Read More

Statistikat e tmerrshme të Panuccit me Shqipërinë

23/03/2019

FSHF ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me Panuccin, pas humbjes së Shqipërisë 0-2 në “Loro Boriçi” nga Turqia.“Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën ... Read More

ZYRTARE: Shkarkohet Christian Panucci

23/03/2019

FSHF ka njoftuar se ka ndërprerë kontratën me Italianin Panucci.Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian ... Read More

Në një shkollë të Mitrovicës po alivanosen nxënëset, nuk dihen arsyet

19/03/2019

Në Shkollën Ekonomike “Hasan Prishtina” në Mitrovicë, në një klasë është ndërprerë mësimi për një javë. Shkak i ndërprerjes së mësimit ishte alivanosja e vajzave ... Read More

Hungari, ndërpriten hetimet për ish-kryeministrin Gruevski

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 17:23 Autoritetet hungareze kanë ndërprerë hetimin ndaj ish-kryeministrit në arrati, Nikolla Gruevski, njofton portali hungarez 444.xy. Sipas informatave, u konstatua se ... Read More

Zyrtare: Gjilani e ndërpret bashkëpunimin me Sadat Pajazitin

20/02/2019

Gjilani ka njoftuar se e ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Sadat Pajaziti. Trajneri kishte ardhur në krye të klubit në fillim të sezonit, por që ... Read More

Z Mobile Prishtina e fiton ndeshjen ndaj Golden Eagle Yllit që vazhdoi të dielën

17/02/2019

Pas vendimit të Federatës së Basketbollit të Kosovës, ndeshja e ndërprerë të shtunën ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Z Mobile Prishtinës, ka vazhduar të dielën, ... Read More

FBK merr vendim për ndeshjen Golden Eagle Ylli – Prishtina, zhvillohet sot

17/02/2019

Federata e Basketbollit të Kosovës, ka marrë vendim për ndeshjen e ndërprerë mes Golden Eagle Yllit dhe Prishtinës. Ndeshja u ndërpre në çerekun e tretë ... Read More