Tag: ndërtohet

Veseli viziton vendin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

14/05/2019

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot në ora 11:30 do të vizitojë lokacionin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit. Veseli propozoi që ... Read More

Punët e papërfunduara rrezikojnë fëmijët në kryeqytet

21/04/2019

Prishtina, që nga paslufta vazhdon të ndërtohet pareshtur. Por, kompanitë që merren me ndërtimin e infrastrukturës rrugore jo rrallë herë dinë t’i neglizhojnë punimet duke ... Read More

Qendra Klinike do të ndërtohet në Gjorçe Petrov

05/02/2019

5 Shkurt 2019 / 17:31 Qendra e re Klinike Universitare do të ndërtohet në komunën e Gjorçe Petrovit. Kjo u vendos sot në seancën Qeveritar, ... Read More

Dhërmiu, destinacioni ndër më të kërkuarit pas ndërtimit të shëtitores së re

18/12/2018

Në Dhërmi, fshatin me një bukuri madhështore pranë Jonit, po ndërtohet shëtitorja që do ta transformojë plazhin e Dhërmiut në destinacion akoma më të kërkuar ... Read More

Marin: Nuk do të ndërtohet asgjë në “Majçin Dom”

16/10/2018

16 Tetor 2018 / 16:23 Ndërtesa nëntëkatëshe në “Majçin Dom” në Aerodrom nuk do të ndërtohet. Kryetari i komunës Zllatko Marin është kategorik në qëndrimin ... Read More

Super forcë për 20 minuta në ditë! (Video)

06/10/2018

Forca maksimale mund të ndërtohet me efikasitet duke përdorur peshat më të rënda dhe variacionet e stërvitjeve të avancuara nëpërmjet ushtrimeve në tempin më të ... Read More

Vazhdojnë skandalet me autostradën Kërçovë-Ohër

05/10/2018

5 Tetor 2018 / 15:21 Skandal i ri me autostradën Ohër-Kërçovë. Autostrada është projektuar të ndërtohet mbi rezervuarin për ujë në Kërçovë, i cili i ... Read More

Vend me shumë mundësi për të rinjtë në Kosovë – BONEVET në Gjakovë dhe Prishtinë

22/08/2018

BONEVET sjell një hapësirë krijuese ku ndërtohet një frymë kurioziteti, inovacioni dhe krijimi përmes lojës dhe teknologjisë. Një varg i gjerë i klasave dhe trajnimeve ... Read More

Spitali i ri pediatrik me Kardiokirurgji, por pa staf mjekësor

18/08/2018

Spitali pediatrik brenda Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, tashmë ka filluar të ndërtohet. Ky spital është donacion i Emirateve të Bashkuara Arabe, me vlerë 22 ... Read More

Baza e NATO-s në Shqipëri, shtypi rus: Skema e “Shqipërisë së Madhe”

10/08/2018

Baza e re e NATO-s që do të nisë të ndërtohet brenda këtij viti në Shqipëri, ka shkaktuar shqetësim tek Rusia, e cila e cilëson ... Read More

Protestojnë veterinarët e ardhshëm, kërkojnë objekt për studime

21/07/2018

​Filloi të ndërtohet që nga viti 2013, por ende nuk ka përfunduar. Kështu studentët e Fakultetit të Bujqësisë dhe Veterinarisë nuk kanë objekt për mësime. ... Read More

Haradinaj: Rruga Deçan-Plavë do të bëhet

27/05/2018

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se rruga Deçan-Plavë do të ndërtohet pavarësisht kundërshtimeve të Manastirit të Deçanit. Haradinaj ka kërkuar nga udhëheqësit e ... Read More