Tag: ‘ndërtuar

Afërdita Dreshaj nuk kursehet, modelja na prezanton me super makinën e re luksoze

02/08/2020

Afërdita Dreshaj prej kohësh ka ndërtuar jetën e saj në SHBA. Shpesh ajo na sjellë copëza nga e përditshmja e saj në rrjetet sociale. Ndaj ... Read More

v

02/08/2020

Afërdita Dreshaj prej kohësh ka ndërtuar jetën e saj në SHBA. Shpesh ajo na sjellë copëza nga e përditshmja e saj në rrjetet sociale. Ndaj ... Read More

Humb shtëpinë në veri, çifti jeton nën urën e Ibrit

17/05/2020

Pranë kontejnerëve të plehrave dhe qenëve, kanë ndërtuar ‘strehën’ e tyre me mjete rrethanore, ku ‘prizmi shtëpi’, është vendosur nën urën kryesore të lumit Ibër ... Read More

Vështrim për librin: “Bisedë shpirtërore me Shën Nënën Terezë” të Zekerija Idrizit

24/02/2020

Librin publicistik “Bisedë shpirtërore me Shën Nënën Terezë”, Zekerija Idrizi e ka ndërtuar nga parimet dhe idetë shumë personale të tij, ose të themi se ... Read More

Leonardo DiCaprio kundër vendimit të Qeverisë shqiptare

31/10/2019

Leonardo DiCaprio ka reaguar kundër vendimit të Qeverisë shqiptare për të ndërtuar tetë hidrocentrle në Vjosë, shkruan lajmi.net.Përmes një postimi në Instagram, aktori ka publikuar ... Read More

Ndërtohet rezidenca më e lartë në botë, ja sa ka kushtuar

19/09/2019

Është ndërtuar objekti më i lartë në botë në New York , e cila e ka thyer rekordin e mëparshëm për ndërtesën më të lartë ... Read More

Zbulohet një xhami 1200 vjeçare, një ndër të parat në botë

19/07/2019

Xhamia do të jetë një zbulim i rrallë Një nga xhamitë më të hershme në botë, e ndërtuar rreth 1 mijë e 200 vjet më ... Read More

Brenda stadiumit të mrekullueshëm ku do të luhet finalja Tottenham – Liverpool

14/05/2019

Stadiumi i ri i Atletico Madrid, ‘Wanda Metropolitano’, i ndërtuar rishtas, është një nga impiantet më moderne të futbollit në botë. ‘Wanda Metropolitano’ që është ... Read More

Huawei hyn në botën e televizorëve

03/05/2019

Raportohet se Huawei është duke ndërtuar një televizor 5G 8K të cilin do ta prezantojë drejt fundit të vitit sipas Nikkei Asian Review. Gjigandi Kinez ... Read More

Alketa u përlot në emision, shikojeni çfarë bën Olti Curri

30/04/2019

Alketa Vejsiu ka marrë një iniciativë t'i ndihmojë Xhejson Baftit për të ndërtuar shtëpinë e re, ndërsa Olti Curri përmes një postimi në rrjete sociale ... Read More

Si e ndërtuan perandorinë e drogës shqiptarët në Holandë

22/04/2019

Kriminelët shqiptarë kanë ndërtuar shpejt një perandori të drogës në Holandë, shkruan portali holandez NRC.nl. Në artikullin me temë “Onzichtbare Albanezen klimmen op in cokehandel” ... Read More

Willian më në fund po kalon te Barcelona

16/04/2019

Barcelona po mendon që t’i bëjë disa transferime të mëdha në verë. Barcelona ka ndërtuar një skuadër të fuqishme në këto sezonet e fundit, por ... Read More