Tag: ndeshjet

Kallaku, Doka dhe Molla vijnë për herë të parë, Reja fton dhe dy lojtarë të Lokomotivës së Zagrebit. Ja lista e plotë

03/10/2020

Trajneri i Shqipërisë Edoardo Reja ka thirrur 29 futbollistë për ndeshjet e kombëtares kuqezi në muajin në tetor. Ashtu siç ishte paralajmëruar, janë grumbulluar për ... Read More

RENDITJA E FIFA-s / Shqipëria nuk ndryshon pozicion, Kosova zbret një shkallë

17/09/2020

Dy ndeshjet e para në Ligën e Kombeve, ku Shqipëria zbriti në fushë pas nëntë muajsh pritje, nuk kanë ndikuar në renditjen e përgjithshme të ... Read More

Anomalitë e Kupës, kur FSHF e trajton si pronë private. Evitohet shorti sistematikisht dhe premio si në vitin 2002

11/06/2020

Sot do të luhen ndeshjet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Një trofe i cili për nga rëndësia është i dyti në vendin tonë, por për ... Read More

Rifillojnë ndeshjet në një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, bota futbollit kthen sytë nga …

08/05/2020

Pas një pushimi të gjatë, Koreja e Jugut është vendi i parë që do rifillojë ndeshjet e futbollit sot. Pavarësisht se me shpërthimin e pandemisë në fillim ... Read More

​Këto ndeshje zhvillohen sot në Ligën e Evropës

28/11/2019

Ndeshjet më interesante janë Eintracht Frankfurt-Arsenal, Astana-Manchester United, Basaksehir-Roma dhe Sporting-PSV. Në ora 17:50 do të zhvillohen tri ndeshje, Astana-Manchester United, Krasnodar-Basel dhe Trabzonspor-Getafe. Ndërsa ... Read More

Ndeshje mjaft interesante në natën e sontme në Ligën e Kampionëve

27/11/2019

Ndeshjet më interesante priten të jenë, Barcelona-Dortmund dhe Liverpool-Napoli. Në ora 19:00 do të zhvillohen dy ndeshje, Valencia do të pres në shtëpi Chelsean dhe ... Read More

Ndryshime në orarin e Barcelonës për ndeshjen e parë në La Liga sezonin e ardhshëm

26/07/2019

22:29 | 07/26/2019 Skuadra e Barcelonës tash e sa kohë ka mësuar orarin për ndeshjet e sezonit të ardhshëm në La Liga. Kampionët e kampionatit ... Read More

Formacioni më i mirë i sezonit në Serie A

22/05/2019

17:18 | 22 Maj 2019 17:18 | 22 Maj 2019 Serie A në fundjavë zhvillon ndeshjet e xhiros së 38-të, që njihet si xhiroja e ... Read More

Portieri i Rangers përjashtohet nga loja, goditi në stilin karate kundërshtarin

06/05/2019

8:17 | 6 Maj 2019 08:17 | 6 Maj 2019 Rangers do duhet të luajë pa portierin Allan McGregor për ndeshjet e ardhshme, në veçanti ... Read More

Prishtina gabon kundër kampionit në fuqi, Feronikeli fiton derbin lokal dhe shkëputet si lider

04/05/2019

17:54 | 4 Maj 2019 17:54 | 4 Maj 2019 Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e ditës së sotme në kuadër të Superligës së Kosovës ... Read More

Kush janë 6 skuadrat që Klopp i shikon duke luajtur futboll?

25/04/2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka zbuluar se i pëlqen të shikojë ndeshjet e gjashtë skuadrave të Evropës, përfshirë rivalët e tyre në Ligën e ... Read More

Zyrtare: Kosova si vendas i luan ndeshjet në Rahovec

24/04/2019

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll do të zhvillojë ndeshjet si vendas në palestrën e nxehtë MIzair Isma, në Rahovec. Këtë e ka konfirmuar për sekretarja ... Read More