Tag: ndeshjeve

Njihuni me versionin femër të Van Dijk

12/06/2019

12:43 | 12 Qershor 2019 12:43 | 12 Qershor 2019 Fituesit e ndeshjeve vijnë në forma të ndryshme. Disa janë më të ndërlikuara, duke sulmuar ... Read More

Rashica, lojtari më i mirë i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë

25/04/2019

Rashica, lojtari më i mirë i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë Milot Rashica ka zënë vend në formacionin më të mirë të ndeshjeve gjysmëfinale ... Read More

Ky do të jetë destinacioni i ri i Arjen Robben

23/04/2019

Pas 300 ndeshjeve, 140 golave dhe së paku 18 trofe të fituar, Arjen Robben po i jep fund aventurës në futbollin evropian. Arjen Robben ka ... Read More

Dalin pamje të reja: A gaboi VAR te goli i Llorentes?

18/04/2019

Edhe pse rezultati i përgjithshëm i dy ndeshjeve mes Manchester Cityt dhe Tottenham ishte 4:4, skuadra e Mauricio Pochettino ka kaluar në gjysmëfinale falë golave ... Read More

Mësohen çiftet gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve

17/04/2019

Me përfundimin e ndeshjeve çerekfinale, janë mësuar çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/2019. Për herë të parë në vitet e fundit do ... Read More

Rezultate të ‘çmendura’ pas pjesëve të para në Ligën e Kampionëve

17/04/2019

Kanë përfunduar pjesët e para e dy ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Një ndeshje e çmendur po zhvillohet në ‘Etihad Stadium’ mes Manchester City ... Read More

Këto janë rezultatet e pjesëve të para në ndeshjet e Ligës së Kampionëve

16/04/2019

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të kthimit çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pjesë të para me intensitet të lartë dhe gola në ... Read More

Përfundojnë një pjesë e ndeshjeve në Superligën e Kosovës

03/04/2019

Ka përfunduar një pjesë e ndeshjeve në javën e 25-të në Superligën e Kosovës. Sot (e mërkure) janë zhvilluar katër ndeshje në xhiron e 25-të ... Read More

Do të habiteni, sulmuesi kosovar do të luajë për Kombëtaren e Malajzisë

03/04/2019

Liridon Krasniqi po u rikthehet ndeshjeve ndërkombëtare. Liridon Krasniqi pritet të jetë futbollisti i parë shqiptar që do të përfaqësojë kombëtaren e Malajzisë. Lajmi konfirmohet ... Read More

Muric feston fitoren me Cityn duke bërë shqiponjën

28/03/2019

Arijanet Muric është rikthyer në Manchester City pas dy ndeshjeve me Kombëtaren e Kosovës.Pas 45 minutave në ndeshjen miqësore kundër Danimarkës (2:2) dhe 90 minutave ... Read More

Kryeministri Haradinaj me video motivuese për Përfaqësuesen: Gjithmonë me ty Kosovë!

20/03/2019

Përfaqësuesja e Kosovës nis ciklin e ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’. Para fillimit të përballjeve zyrtare, skuadra jonë do të zhvillojë një ndeshje ... Read More

Bullgarisë i lëndohet lojtari i vetëm që luan në top ligat evropiane, humb paraqitjen me Kosovën

20/03/2019

Kombëtarja e Bullgarisë ka marrë një lajm të hidhur para dy ndeshjeve eliminatore të kampionatit evropian të vitit 2020. Lexo po ashtu: Bullgarët kanë humbur ... Read More