Tag: ndihemi

I thjeshtë dhe shumë shërues: Ky ushtrim pengon sëmundjen e gjëndrës tiroide

13/10/2019

Pos që ndihmon që të ndihemi mirë dhe nxit balancën e trupit dhe mendjes, joga është preventivë për shumë sëmundje, pra edhe për sëmundjen e ... Read More

Këto janë dobitë shëndetësore të fasuleve

22/09/2019

Janë të pasura në fibra të tretshme Fibrat e tretshme ndihmojnë që ne të ndihemi të ngopur, pasi ato ngadalësojnë tretjen dhe shkallën e urisë, ... Read More

Si ndryshojnë periodat pas të 30-ave?

06/06/2019

Edhe pse presim që me kalimin e moshës të ndihemi ndryshe, kur vjen puna tek periodat nuk do ta ndjeni shumë ndryshimin ndonëse ato do ... Read More

Si asnjëherë më parë, Bebe Rexha shfaqet duke kënduar muzikë popullore shqiptare

31/03/2019

Bebe Rexha është një ndër ata emra që na ka bërë gjithmonë të ndihemi krenarë.Suksesi i saj po arrin majat, por ajo sigurohet ta kujtojë ... Read More

Këto ushqime duhet t’i shmangni, ua fryjnë barkun

31/03/2019

Ndonjëherë nuk ndihemi mirë me veten dhe arsyeja më e shpeshtë për sa i përket shëndetit është ajo e fryrjes së barkut.Por jo gjithmonë ka ... Read More

Përse vetmia është gjë e mirë për ju

07/02/2019

Të gjithë ne kemi dëshirë të dashurojmë e të ndihemi të dashuruar, dhe ndonjëherë jemi të gatshëm ta sakrifikojmë edhe lumturinë tonë hatri i dashurisë. ... Read More