Tag: ndihmë

Veterani i UÇK-së me lot në sy kërkon ndihmë për djalin e tij

15/05/2020

Ish-veterani i luftës Shefki Behluli, po kërkon ndihmë nga qytetarët e Kosovës dhe diaspora për djalin e tij. Djali i tij 19 vjeçar Ilir Behluli, ... Read More

​WhatsApp vjen me një tjetër risi për të gjithë

16/12/2019

WhatsApp së fundi duket se po punon për një tjetër risi në ndihmë të përdoruesve. Ndryshimi që pritet të vendoset në dispozicion të pronarëve të ... Read More

Patatja e ëmbël, ndihmon për reduktimin e rrudhave

26/05/2019

Kjo patate është e pasur me antioksidantë dhe me vlera ushqyese. Këto patate ju vijnë në ndihmë më së shumti diabetikëve dhe jo vetëm. Patatja ... Read More

Ta ndihmojmë Egzon Kryeziun

24/05/2019

Familjarët e Egzon Kryeziut kanë kërkuar ndihmë financiare nga qytetarët për shërimin e djalit të tyre 27  vjeçar, i cili tash e pesë muaj është ... Read More

Rriqrat “zhvendosen” në Prishtinë, 23 raste të pickimit për një muaj

19/05/2019

Për një muaj nga pickimi i rriqrave në Klinikën Infektive të QKUK-së, ndihmë kërkuar 37 pacientë. Përderisa viteve të kaluara shumica e pacientëve gravitonin nga ... Read More

Alketa kërkoi ndihmë për ‘Taramelen’, reagon Olti Curri: Mos e shndërroni në lypës

28/04/2019

Alketa kërkoi ndihmë për ‘Taramelen’, reagon Olti Curri: Mos e shndërroni në lypës Alketa Vejsiu ditë më parë ka qenë për vizitë tek shtëpia e ... Read More

Alli: Eksperienca në Kupën e Botës ndihmë për ecurinë e mirë në Ligën e Kampionëve

21/04/2019

Alli: Eksperienca në Kupën e Botës ndihmë për ecurinë e mirë në Ligën e Kampionëve Mesfushori i Tottenham Hotspur ka zbuluar se çka e ndihmoi ... Read More

Messi i gjakosur, tifozët s’e lënë rehat me koret për Ronaldon

11/04/2019

11:38 | 04/11/2019 Lionel Messi po largohej nga fusha i gjakosur, për të marrë ndihmë përkatëse mjekësore. Sidoqoftë, kjo gjendje e yllit argjentinas nuk përbënte ... Read More

1 milion euro donacion për MPB-në, nga Republika Çeke

09/04/2019

S A 2019-04-09T11:32:25+02:00 Ministria e Brendshme mori ndihmë financiare nga Republika Çeke në vlerë prej një milion euro. Donacioni do të përdoret për të forcuar ... Read More

Shpëtohet me vështirësi vogëlushja që ra në kanalin e kafazit të pandave (Foto)

11/02/2019

Vizitorët e një kopshti zoologjik në Sichaun të Kinës, janë vënë në ndihmë të një vogëlusheje, e cila ra pa dashje në kanalin e një ... Read More

‘Ndryshim i jetës’: Shpiket pajisja që kthen mendimet në fjali

30/01/2019

Shkencëtarët kanë ndërtuar një pajisje që do iu vijë në ndihmë njerëzve që nuk flasin Krijimi është shpallur si “ndryshim i jetës” për ata që ... Read More

Për tri ditë, në Emergjencë u trajtuan 565 raste

21/01/2019

Në Klinikën Emergjentë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës 565 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore gjatë 3 ditëve. Sipas raporteve të punës, gjatë kësaj periudhe, ... Read More