Tag: ndihmon

Ushqimet që ndikojnë në shëndetin e flokëve

19/10/2019

1-Spinaq – sepse është i pasur me hekur, që ndihmon në transportimin e oksigjenit në qeliza dhe siguron shëndetin e flokëve.2-Farat e kungullit – sepse janë një ... Read More

I thjeshtë dhe shumë shërues: Ky ushtrim pengon sëmundjen e gjëndrës tiroide

13/10/2019

Pos që ndihmon që të ndihemi mirë dhe nxit balancën e trupit dhe mendjes, joga është preventivë për shumë sëmundje, pra edhe për sëmundjen e ... Read More

Mos hani shegë në këto raste

01/10/2019

Shega është e pasur me antioksidantë dhe sipas studimeve të shumta ndihmon në luftën kundër kancerit, diabetit dhe sëmundjeve të zemrës Megjithatë në disa raste ... Read More

Pija magjike, një gotë prej saj ul presionin e gjakut

07/09/2019

Sot do ta prezantojmë recetën e pijes së përbërë me limon, hudhër dhe xhinxhër, që ndihmon në zhbllokimin e arterieve, si dhe uljen e shtypjes ... Read More

Pija e mrekullisë: Një gotë prej saj e ul shtypjen e lartë të gjakut dhe e zhbllokoni arteriet

06/09/2019

Sot do prezantoheni recetën e pijes së përbërë me limon, hudhër dhe xhenxhefil, që ndihmon në zhbllokimin e arterieve, si dhe uljen e shtypjes së ... Read More

Nga përmirësimi i kujtesës deri tek lëkura, ja pse lëngu i rrushit është i mirë për shëndetin

29/08/2019

Lëngu i rrushit ndihmon në përmirësimin e shëndetit të zemrës, trurit dhe lëkurës.Sipas ekspertëve, prania e antioksidantëve të shumtë e bënë këtë lëng shumë të ... Read More

Pak gjumë gjatë ditës ju bën më të lumtur

13/08/2019

Shkencëtarët kanë zbuluar se gjumi na ndihmon edhe të jemi më të lumtur. Hulumtimet e mëhershme kanë treguar se gjumi 30 minutësh e bën një ... Read More

Humb 12 kg në 1 muaj! Provoni këtë dietë ruse që nuk do ju zhgënjejë

13/08/2019

Ajo quhet Ruse dhe ndihmon të humbi peshë ne 1 muaj, rreth 12 kilogramë.Parimet kryesore të dietës ruse janë: Jini të vetëdijshme për kaloritë, por ... Read More

Ja sa litra ujë duhet të pini nëse dëshironi të dobësoheni

10/08/2019

Uji ndihmon të përshpejtojmë metabolizmin kur dëshirojmë të humbim kilogramë.Për ta shpejtuar metabolizmin duhet të pini rreth 2.5 litra ujë gjatë një dite. Hulumtimet kanë ... Read More

Bima e mrekullive, ndalon menjëherë rënien e flokut

08/08/2019

Shpesh herë ketë bimë e përdorim por nuk e dinim që ajo ndihmon edhe kundër rënies së flokëve.Rozmarina (Rosmarinus officinalis, siç e kanë quajtur grekët ... Read More

Pija magjike që bën mrekulli me gjakun tuaj

08/08/2019

Sot do prezantoheni recetën e pijes së përbërë me limon, hudhër dhe xhenxhefil, që ndihmon në zhbllokimin e arterieve, si dhe uljen e shtypjes së ... Read More

Kaq ujë duhet të pini nëse dëshironi të dobësoheni

23/07/2019

Uji ndihmon të përshpejtojmë metabolizmin kur dëshirojmë të humbim kilogramë.Për ta shpejtuar metabolizmin duhet të pini rreth 2.5 litra ujë gjatë një dite. Hulumtimet kanë ... Read More