Tag: ndihmon

Hani lëvoret e këtyre frutave, kanë dyfish më shumë vlera ushqyese

15/07/2019

Sipas ekspertëve, konsumimi I disa frutave bashkë me lëvore ndihmon shumë në përmirësimin e disa problemeve shëndetësore.Disa nga frutat që mund të konsumohen edhe me ... Read More

Përse duhet të pini qumësht të ngrohtë para gjumit

11/07/2019

Legjendë urbane apo vërtetë se pirja e një filxhani me qumësht të ngrohtë të ndihmon që të flini gjumë? Shkenca prapa besimit se kjo pije ... Read More

Çfarë nuk bën të pastrohet me uthull?

18/05/2019

Uthulla përmban thartirën që ndihmon të depërtojë nëpër yndyrën e fortë, ndotjen dhe gurëzit Uthulla është një ndër lëngjet me të cilin njerëzit dëshirojnë të ... Read More

Këto janë të mirat e uthullës së mollës

15/05/2019

Një lugë uthull molle për 60 ditë ju ndihmon t’i eliminoni këto probleme shëndetësore Uthulla thuhet të jetë zbuluar diku 5000 vjet para Lindjes së ... Read More

Mendes po e ndihmon Juventusin ta transferojë top lojtarin

25/04/2019

Jordge Mendes po e ndihmon Juventusin në transferimet e verës. Agjenti portugez, Jorge Mendes është duke tentuar që ta transefrojë James Rodriguezin te Juventus. Ylli ... Read More

Dhimbjet që ju shkaktohen si pasojë e mungesës së vitaminës D

24/04/2019

Vitamina D është kruciale për shëndetin e përgjithshëm të trupit, pasi që ndihmon t’i mbajë të shëndetshëm muskujt, eshtrat dhe dhëmbët. Kjo vitaminë nevojitet edhe ... Read More

“Përse po i ndihmon sirianët dhe jo kosovarët”, Dua Lipa i përgjigjet komentuesit 

15/04/2019

“Përse po i ndihmon sirianët dhe jo kosovarët”, Dua Lipa i përgjigjet komentuesit  Këngëtarja shqitpare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë pjesë në një ... Read More

Dieta me çokollatë që heq 5 kg në 2 javë

09/04/2019

Falë përbërësve të saj çokollata ka veti antiinflamatore, ndihmon në humbjen e peshës, parandalon tumoret si dhe është insulino–rezistente, e ka shumë veti të tjera ... Read More

Chicharito po e ndihmon Man Utdn në transferimin e yllit të madh

09/04/2019

Javier ‘Chicharito’ Hernandez po e ndihmon Manchester Unitedin që ta transferojë një lojtar. Ish-lojtari i Manchester United, Javier ‘Chicarito’ Hernandez, është duke e afruar një ... Read More

Caritasi Zviceran ndihmon arsimin në Kosovë

02/04/2019

Caritasi Zviceran ndihmon arsimin në Kosovë përmes projektit “Vendosja e Standardeve të Cilësisë së Lartë duke Përforcuar Arsimin, Shkencën dhe Ekonominë (SHPRESE)” – Caritasi Zviceran ... Read More

Me këto tetë ushtrime të thjeshta, largojeni gushën përgjithmonë!

23/03/2019

Të hash mirë dhe të jesh aktive fizikisht ju ndihmon të qëndroni në formë dhe të dukeni gjithnjë mirë, por muskujt e fytyrës tentojnë të ... Read More

Mjafton të ecni më pak se 30 minuta në ditë për t’i shmangur sëmundjet vdekjeprurëse

22/03/2019

Ecja për më pak se 30 minuta në ditë ndihmon në parandalimin e sëmundjeve vdekjeprurëse si kanceri dhe sëmundjet e zemrës, dhe rrjedhimisht e redukton ... Read More