Tag: ndikim

Gjithçka që duhet të dini për impotencën mashkullore

20/06/2019

Impotenca ka një ndikim negativ në jetën seksuale të meshkujve, duke shkaktuar depresion, stres dhe vetëbesim të ulët.Duke i kuptuar shkaqet kryesore, ju mund të ... Read More

Si ndikon zemërimi dhe trishtimi në shëndetin tonë

14/06/2019

Ne e dimë që ndjenjat mund të kenë një ndikim të rëndësishëm në mirëqenien tonë fizike dhe mendore.Por, a mund ta masim këtë peshë, dhe ... Read More

Vetëm personat që kanë këtë grup gjaku do të ofrojnë kënaqësi kulmore seksuale

03/06/2019

Ekspertët kanë konstatuar që edhe grupi i gjakut ka ndikim në shkathtësitë tuaja në dhomën e gjumit.Studimet shkencore sërish kanë shkuar një hap përpara kur ... Read More

Çaj të gjelbërt në vend të kafes në mëngjes

29/05/2019

Shumë ndryshime në stilin e jetës mund të kenë një ndikim të madh në shëndetin e juaj. Ngjitja e shkallëve në vend të ashensori, pjekja ... Read More

Rexha: Qëndrimi i Francës me argumente kundër liberalizmit të vizave i padrejtë

30/04/2019

Qëndrimi i Francës me argumente kundër liberalizmit të vizave nuk është i drejtë dhe ka ndikim të drejtpërdrejtë në dobësimin e kredibilitetit të politikës së ... Read More

BB: Paga minimale, do godasë industrinë e tekstilit

02/04/2019

S A 2019-04-02T14:56:19+02:00 Banka Botërore vlerëson se rritja e pagës minimale do të ketë ndikim negativ ndaj industrisë së tekstilit. Sipas tyre, edhe pse borxhi ... Read More

Ka ndërruar jetë këngëtari Scott Walker i grupit “Walker Brothers”

25/03/2019

Scott Walker, ylli i “Walker Brothers” dhe një prej këngëtarëve me më së shumti ndikim në histori të muzikës rok, ka ndërruar jetë në moshë ... Read More

I dehur rrah gruan dhe demolon shtëpinë

24/03/2019

Policia në Klinë ka arrestuar një person të dyshuar i cili nën ndikim të alkoolit në shtëpinë e tij ka pas sjellje të dhunshme ndaj ... Read More

I dehur sulmon fizikisht gruan e tij, arrestohet

18/03/2019

Një person është arrestuar në Fushë Kosovë, pasi që i njëjti nën ndikim të alkoolit kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër K-Shqiptare. Viktima ... Read More

Për momentin i shpëton burgut, Rita Ora nën hetime për reklama mashtruese online

25/01/2019

Në prag të një kërcënimi me burg, një grup i britanikëve me ndikim në shoqëri, duke përfshirë Ellie Goulding, Rita Ora dhe Zoella kanë rënë ... Read More

Arrestohet gruaja që rrahu bashkëshortin

14/01/2019

Një femër është arrestuar në Mitrovicën e veriut, pasi që e njëjta nën ndikim të medikamenteve ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj. Viktima ka pranuar ... Read More

14 thëniet më inspiruese të të gjitha kohërave nga Albertin Einstein

08/01/2019

Albert Einstein është fizikani më me ndikim i shekullit 20-të, dhe mund të jetë një nga shkencëtarët më të famshëm që ka jetuar ndonjëherë. Kishte ... Read More