Tag: ndjekë

Edhe “Facebook” fsheh numrin e pëlqimeve në postime

17/12/2019

“Facebook” do të ndjekë shembullin e “Instagram”-it në fshehjen e numrit të “pëlqimeve” te postimet e përdoruesve të Australisë. Nga e premtja, disa nga përdoruesit ... Read More

Mungesa e shkollave profesionale, Kosova të ndjekë shembullin gjerman

02/05/2019

Kosova duhet të ndjekë shembullin e sistemit gjerman, pasi në vendin tonë mungojnë shumë shkolla profesionale, praktika në punë, e veçanërisht kooperimi praktik ndërmjet firmave ... Read More

MOST, mbi 1 500 vëzhgues për zgjedhjet presidenciale

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T16:18:34+02:00 Asociacioni qytetarë Most zgjedhjet e nesërme presidenciale do t’i ndjekë me mbi 1500 vëzhgues. Me përzgjedhje të rastësishme ata do të shpërndahen në ... Read More

“Reformat në gjyqësor, pa rezultate konkrete”

28/03/2019

S A 2019-03-28T15:26:51+01:00 Komisioni antikorrupsion pos gjyqtarëve, gjendjen me pronën duhet ta ndjekë edhe tek të gjithë zyrtarët shtetëror dhe funksionarët. Kështu vlerëson ish gjyqtarja ... Read More

Chelsea shpreson në mëshirën e Hazardit

27/03/2019

Drejtuesit e Chelseat shpresojnë se Eden Hazardi do t’i ndjekë hapat e Antoine Griezmannit dhe do ta rinovojë kontratën me klubit për shkak të mëshirës ... Read More

Ne jemi ndjekësit – Kovac deklaron gatishmërinë e Bayernit për ta ndjekur Dortmundin

19/01/2019

Trajneri i Bayern Munichut, Niko Kovac, ka thënë se ekipi i tij është gati që ta ndjekë Dortmundin. Pas fitores ndaj Hoffenheimit, Bayerni është afruar ... Read More