Tag: ndjekin

Çfarë i ndodh trupit tuqajnëse nuk konsumoni bukë

07/10/2019

Kohët e fundit, shumë njerëz po ndjekin regjime ushqimore që synojnë eliminimin e karbohidrateve për një kohë të caktuar.Me karbohidrate e kemi fjalën me bukën, ... Read More

Rakitic: Ne ndjekim rrugën e Messit, më të mirit në histori të futbollit

30/04/2019

Ivan Rakitic ka thënë se lojtarët e Barcelonës ndjekin rrugën e Lionel Messit, kapitenit të tyre. Ylli argjentinas për herë të parë në karrierën e ... Read More

Vlerat morale

08/03/2019

1 orë më parë / E përditësuar 0Shares Popullata shumicë sundohet nga njerëz të çmendur që ndjekin qëllime të sëmura, qeverisemi nga fanatikë me objektiva ... Read More

Ashton Kutcher publikon numrin e telefonit në rrjetet sociale: Dua të komunikoj me njerëzit e zakonshëm

01/02/2019

Ashton Kutcher habiti 18 milionë fansa që e ndjekin rrjetet e ndryshme sociale duke përfshirë Twitterin. Aktori ka zbuluar qëllimisht numrin e telefonit përmes një ... Read More

Mënyrat e mahnitshme se si agjërimi i përhershëm ndikon në tru dhe në trup

02/01/2019

Yjet si Beyonce dhe Hugh Jackman e kanë pranuar publikisht se ndjekin plane që përfshijnë agjërimin në mënyrë që ta formësojnë trupin. Por, si ndikon ... Read More

Partia Liberale kërkon nga Qeveria të mbyllen lojërat e fatit dhe bastoret sportive

25/12/2018

25 Dhjetor 2018 / 10:13 ’’Partia Liberale po kërkon nga Qeveria dhe Ministria e financave, të ndjekin shembullin e Shqipërisë dhe të bëhen ndryshime në ... Read More

“Bursat për nxënësit me aftësi të kufizuara, të pamjaftueshme”

20/10/2018

20 Tetor 2018 / 16:07 Deri më 26 tetor për , nxënësit  me aftësi të kufizuara që ndjekin arsimin e mesëm kanë të drejtë të ... Read More

Referendumin do ta ndjekin 383 vëzhgues vendorë dhe 286 të huaj

25/09/2018

25 Shtator 2018 / 11:55 Referendumin për Marrëveshjen me Greqinë më 30 shtator do ta ndjekin 383 vëzhgues vendorë dhe 286 të huaj, publikoi Komisionit ... Read More

“Sami Frashëri” në Kumanovë, pa objekt të ri

08/09/2018

8 September 2018 / 15:52 Gjimnazistët në Kumanovë mësimin vazhdojnë ta ndjekin në objektin e ish Kombinatit bujqësor. Nxënësit me të dalë nga shkolla shkelin ... Read More