Tag: ndjeni

Lexojeni parashikimin e yjeve për sot

20/11/2019

DashiEkziston mundësia që të bëheni nostalgjik sot dhe të ndjeni mall për një mik të ngushtë, të cilin keni kohë pa e takuar. Do t’ju ... Read More

Gjashtë gabimet trashanike që çojnë në yndyrosjen e flokëve

04/11/2019

Nëse ndjeni se flokët ju yndyrosen brenda ditës që i lani duhet të ndryshoni diçka në rutinën tuaj të kujdesit të flokëve, sepse diçka po ... Read More

​5 mënyra për të lehtësuar simptomat e gripit

07/10/2019

Nëse vuani nga gripi, disa masa të thjeshta mund të funksionojnë shpejt dhe do ta ndjeni ndryshimin. The Guardian jep pesë këshilla për t’ju ndihmuar ... Read More

Mënyrat si të largoni një ftohje sa më shpejt

19/09/2019

Asgjë nuk ju pikëllon më shpejt sesa një sëmundje e papritur.Kur ndjeni një të ftohtë që vjen, plani më i mirë është ta sulmoni atë ... Read More

Si ndryshojnë periodat pas të 30-ave?

06/06/2019

Edhe pse presim që me kalimin e moshës të ndihemi ndryshe, kur vjen puna tek periodat nuk do ta ndjeni shumë ndryshimin ndonëse ato do ... Read More

Largojeni sekretin nga trupi me këto metoda shtëpiake

04/06/2019

Mbledhja e sekretit në trup ju bën të ndiheni sikurse ju ka ngecur diçka në fyt.Ju e ndjeni një nevojë për ta pastruar fytin dhe ... Read More

Mungesa e vitaminës C ndikon në dobësimin e sistemit imunitar

21/05/2019

Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vitaminave dhe mineraleve të caktuara ... Read More

Sa shtohen muskujt brenda një muaji ?

13/04/2019

Mund ta ndjeni dëshirën për t’u matur menjëherë pas një jave me ushtrime intensive për të shikuar nëse keni shtuar muskuj, por shanset janë të ... Read More