Tag: ndjenjat

Jeta pas divorcit: Ai humb miqtë, ndërkaq ajo ndryshon dukjen

10/02/2019

Pas divorcit femrat kanë nevojë që ndjenjat e tyre më të thella t’i ndajnë me miqtë dhe kështu “çlirojnë shpirtin” nga dhembja e cila i ... Read More

Këto lloje të ndjenjave mund të shkaktojnë sëmundje serioze!

09/02/2019

Nëse keni menduar se ndjenjat tona janë helmuar përkohësisht, dhe është diçka që tejkalohet me kohën, atëherë keni menduar gabim. Nuk është vetëm çështje poetike, ... Read More

Mësoni si gjuha e trupit mund t’ju tregojë që keni zgjedhur partnerin e gabuar

27/01/2019

Gjuha e trupit është një mënyrë e zakonshme për të shprehur ndjenjat tuaja pa fjalë Në një marrëdhënie mes dy njerëzve, kjo gjuhë është e ... Read More

Bob Marley e shpjegon më së miri se kur është dashuri e vërtetë ajo që po ndjeni

14/01/2019

Dashuria është një nga ndjenjat që shumica e njerëzve do ta përjetojnë ë paktën një herë në jetë, megjithatë ka edhe shumë prej tyre që ... Read More

“Ngjyrat e shpirtit tim”, ekspozitë dedikuar viktimave të dhunës seksuale (Video)

13/12/2018

Me anë të pikturave, ato i kanë shprehur ndjenjat e tyre që i kanë mbajtur në vete tash e 19 vite. Është fjala për viktimat ... Read More

Arsyeja më e mirë përse nuk bën të grindemi

13/12/2018

Ndonëse shumica e ekspertëve do të thonë që është mirë të mos i mbajmë brenda nesh ndjenjat, qofshim të këndshme apo më pak të këndshme, ... Read More

Meshkujt tregojnë 13 shenjat që japin ata kur bien në dashuri

06/11/2018

Nuk është sekret që meshkujt i shprehin ndjenjat e tyre ndryshe nga femrat. Nëse një grua e shpreh me sy ose me një ndryshim pamjeje ... Read More

Videoja e fuqishme tregon se si vërtet duket sulmi i panikut, i cili godet shumë nëna të reja

05/11/2018

Gjithnjë e më shpesh flitet për depresionin pas lindjes dhe ndjenjat e pikëllimit, të cilat i shqetësojnë nënat e reja. Për t’u ndihmuar nënave të ... Read More

Njerëzit që qajnë shpesh kanë karakter të veçantë

30/10/2018

Si shpërfaqet karakteri te njerëzit? Njerëzit në mënyra të ndryshme mbajnë ndjenjat, dhe gjithashtu i shprehin ato. Qarja përgjithësisht shoqërohet me një ndjenjë të thellë ... Read More

Jonida Maliqi rrëfen ndarjen nga bashkëshorti: Ndër periudhat më të vështira të jetës sime

12/07/2018

Jonida Maliqi ka zbuluar për herë të parë ndjenjat që përjetoi gjatë ndarjes me bashkëshortin prej 17 vjetësh. Të dy kanë një djalë të vogël ... Read More

Maturantja nga Vlora alivanoset në klasë, vdes rrugës për spital

09/05/2018

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Vlora. Një nxënëse 18-vjeçare ka humbur ndjenjat në klasë dhe më pas ka ndërruar jetë. Mësohet se adoleshentja që ... Read More

Dhjetë çifte aktorësh që kanë luajtur së bashku në filma, por në jetën reale nuk e durojnë dot njëri-tjetrin

12/04/2018

Performanca e tyre në filma është aq bindëse saqë është e vështirë të dyshosh ndjenjat e ngrohta dhe të sinqerta të aktorëve ndaj njëri-tjetrit. Bright ... Read More