Tag: ndjeshëm

Një lajm i mirë për të moshuarit që marrin aspirinë

17/12/2019

Njerëzit e moshuar mund të rrisin ndjeshëm shanset e tyre për të shijuar një pension të gjatë duke marrë rregullisht aspirinë, sipas hulumtimeve të reja. ... Read More

Këto janë ushqimet që duhet t’i hani kur jeni me grip

13/12/2019

Nëse jeni nga ata persona që vuajnë rregullisht nga bllokimi i hundëve dhe jeni shumë të ndjeshëm nga të ftohtit, atëherë duhet t’i bëni disa ... Read More

Sekretet e vogla që iu ndihmojnë të humbni peshë në çdo moshë

08/12/2019

Me kalimin e viteve, nyjet tuaja dhe muskujt bëhen më të dobët dhe më pak të qëndrueshëm. Ato bëhen më të ndjeshëm për shkak edhe ... Read More

8 sjellje të fëmijës që tregojnë se ai ka nevojë për ndihmë

01/12/2019

Si të rriturit, edhe fëmijët kanë ulje-ngritjet e tyre. Ata mund të jenë shumë të ndjeshëm dhe të ndjehen të shqetësuar për shkak të çështjeve ... Read More

5 trende teknologjike, që do të ndryshojnë jetët tona më 2020

22/10/2019

Edhe robotët e komunikimit, gjithashtu janë rritur ndjeshëm në përdorim dhe jo vetëm, por janë pritur mirë nga konsumatorët. Por po shkojmë drejt fundit të ... Read More

9 kuriozitete për flokët që mund të mos i keni ditur

21/09/2019

Thuajse ne të gjithë bëhemi të ndjeshëm kur vjen puna tek flokët! Duam të dimë më shumë rreth tyre, rreth rritjes, centimetrave, ngjyrave, rënies, gjithçka ... Read More

10 kuriozitete për flokët që nuk i keni dëgjuar ndonjëherë

20/09/2019

Thuajse ne të gjithë bëhemi të ndjeshëm kur vjen puna tek flokët!Duam të dimë më shumë rreth tyre, rreth rritjes, centimetrave, ngjyrave, rënies, gjithçka ka ... Read More

Rreziku i marrjes së ilaçeve me lëngje

14/07/2019

Marrja e medikamenteve me lëngje, dhe sidomos me lloje të caktuara, mund të reduktojnë ndjeshëm efektin e tyre.Kjo vlen kryesisht për lëng rrushi dhe portokalli, ... Read More

Sot më ngrohtë, temperaturat shënojnë rritje

08/05/2019

Mëngjesi i së mërkurës parashihet të jetë ndjeshëm i ftohtë pasi që merkuri në termometër do të shënojë vlera rreth zeros. Kjo si pasojë e ... Read More

Arsyet pse keni vazhdimisht mpirje duarsh dhe gishtërinjsh

13/04/2019

Duart përmbajnë disa nga receptorët e prekjes më të ndjeshëm në të gjithë trupin. Të gjithë këta receptorë janë të lidhur me trurin nga një ... Read More

Temperaturat do të zbresin në ekstrem

12/02/2019

Gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të ulen ndjeshëm në Shqipëri. Sipas Meteoalb, temperaturat do të bien me të paktën 4 gradë. E mesa duket ... Read More

Pacolli në Uashington: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës ngrit kapacitetet në ndërtimin e një ambienti të qetë dhe të sigurt

07/02/2019

Krijimi i Ushtrisë së Kosovës në koordinim të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës ngrit ndjeshëm kapacitetet e vendit tonë në ndërtimin e një ... Read More