Tag: ndodhet

Pamje shihen rrallë në Kosovë: Drerët i japin bukuri edhe më shumë borës

03/12/2019

Pamje mahnitëse kanë ardhur sot nga ferma e drerëve që ndodhet në Kunovik të komunës së Vushtrrisë. Sot Kosova është përfshirë nga reshjet e borës, ... Read More

Shpella plot mister që gjendet në Shqipëri

28/11/2019

Disa kilometra larg qytetit të bukur të Librazhdit ndodhet një fshat i vogël i quajtur Gizavesh. Në pamje të parë të jep përshtypjen e një ... Read More

Dyshohet se është burimi kryesor i tërmeteve: Fenomeni i çuditshëm që ndodh në ‘Kanalin e Kuçedrës’

26/11/2019

Një nga zonat më sizmike në Durrës është edhe ajo që njihet si “kanali i kuçedrës”, që ndodhet në Gjirin e Lalëzit. Sipas një legjende ... Read More

Burrat nuk janë të mirëpritur këtu, hapet në Spanjë hoteli i parë vetëm për gra

18/10/2019

Hoteli Som Dona, i cili ndodhet jo larg Porto Cristo në Spanjë, është mirëpritur ekskluzivisht nga femrat mbi 14-vjeç. Ky hotel me katër yje ka ... Read More

Gjyste Vulaj vazhdon të tregojë format trupore nga pushimet në Turqi 

14/10/2019

13:25 | 10/14/2019 Foto: Instagram Gjyste Vulaj ndodhet në pushime me familjen e saj. Këngëtarja Gjyste Vulaj po i vazhdon pushimet në Turqi, atje ku ... Read More

Hapet hoteli i parë vetëm për gra

09/10/2019

Foto ilustrim Hoteli Som Dona, i cili ndodhet jo larg Porto Cristo në Spanjë, është mirëpritur ekskluzivisht nga femrat mbi 14-vjeç. Ky hotel me katër ... Read More

Pema më e gjerë në botë që duket sikur një pyll

27/09/2019

Në kopshtin botanik “Acharya Jagadish Chandra Bose”, në Kalkuta të Indisë, ndodhet pema më e gjerë në botë e cila duket sikur të ishte një ... Read More

Mësojeni se ku gjendet “qyteti i të vdekurve”

07/09/2019

Udhëtimi për në këtë vend misterioz zgjat shumë, pasi ndodhet thellë në malet kaukaze të Rusisë, në Osetinë e Veriut, transmeton K.J. Fshati Dargavs, i ... Read More

Përveç alkoolit dhe duhanit, varësi shkakton edhe djathi

08/08/2019

Djathi përmban një substancë kimike që ndodhet edhe në drogat që krijojnë varësi, kanë zbuluar shkencëtarët.Ekipi që qëndron prapa këtij studimi, po ashtu ka shpjeguar ... Read More

Apple është duke punuar në një tastierë të re për MacBooks (Foto)

06/07/2019

Dizajni problematik i tastierës së njohur si flutur, që ndodhet në MacBooks, mund t’i takojë të kaluarës. Ming-Chi Kuo që është i afërt me kompaninë ... Read More

Greqia paguan 450 pound për familje nëse shkoni të jetoni në këtë ishull

03/07/2019

Antikythera, që ndodhet midis Kretës dhe Kythirave, madje po hedh një pjesë të tokës në marrëveshje, kështu që të ardhurit mund të ndërtojnë shtëpinë e ... Read More

Emina Cunmulaj shijon ditën e nxehta në Ulqin

09/06/2019

15:40 | 06/09/2019 Emina Cunmulaj akoma ndodhet në Mal të Zi. Modelja shqiptare me famë të madhe botërore ka ardhur në vendlindje për t’i vizituar ... Read More