Tag: ndodhet

Gjyste Vulaj vazhdon të tregojë format trupore nga pushimet në Turqi 

14/10/2019

13:25 | 10/14/2019 Foto: Instagram Gjyste Vulaj ndodhet në pushime me familjen e saj. Këngëtarja Gjyste Vulaj po i vazhdon pushimet në Turqi, atje ku ... Read More

Hapet hoteli i parë vetëm për gra

09/10/2019

Foto ilustrim Hoteli Som Dona, i cili ndodhet jo larg Porto Cristo në Spanjë, është mirëpritur ekskluzivisht nga femrat mbi 14-vjeç. Ky hotel me katër ... Read More

Pema më e gjerë në botë që duket sikur një pyll

27/09/2019

Në kopshtin botanik “Acharya Jagadish Chandra Bose”, në Kalkuta të Indisë, ndodhet pema më e gjerë në botë e cila duket sikur të ishte një ... Read More

Mësojeni se ku gjendet “qyteti i të vdekurve”

07/09/2019

Udhëtimi për në këtë vend misterioz zgjat shumë, pasi ndodhet thellë në malet kaukaze të Rusisë, në Osetinë e Veriut, transmeton K.J. Fshati Dargavs, i ... Read More

Përveç alkoolit dhe duhanit, varësi shkakton edhe djathi

08/08/2019

Djathi përmban një substancë kimike që ndodhet edhe në drogat që krijojnë varësi, kanë zbuluar shkencëtarët.Ekipi që qëndron prapa këtij studimi, po ashtu ka shpjeguar ... Read More

Apple është duke punuar në një tastierë të re për MacBooks (Foto)

06/07/2019

Dizajni problematik i tastierës së njohur si flutur, që ndodhet në MacBooks, mund t’i takojë të kaluarës. Ming-Chi Kuo që është i afërt me kompaninë ... Read More

Greqia paguan 450 pound për familje nëse shkoni të jetoni në këtë ishull

03/07/2019

Antikythera, që ndodhet midis Kretës dhe Kythirave, madje po hedh një pjesë të tokës në marrëveshje, kështu që të ardhurit mund të ndërtojnë shtëpinë e ... Read More

Emina Cunmulaj shijon ditën e nxehta në Ulqin

09/06/2019

15:40 | 06/09/2019 Emina Cunmulaj akoma ndodhet në Mal të Zi. Modelja shqiptare me famë të madhe botërore ka ardhur në vendlindje për t’i vizituar ... Read More

Modelja e famshme botërore me pushime në të njëjtin vend me Era Istrefin

23/05/2019

15:30 | 05/23/2019 Modelja shumë e komentuar botërore ndodhet në të njëjtin vend me Era Istrefin. Modelja Demi Rose ka zgjedhur Ibizën e Spanjës për ... Read More

Jetë përplot luks, shikojeni si argëtohet Era Istrefi me bikini në Ibiza 

22/05/2019

17:34 | 22 Maj 2019 17:34 | 22 Maj 2019 Era Istrefi po jeton si në përralla. Këngëtarja shqiptare Era Istrefi aktualisht ndodhet në Spanjë, ... Read More

Kejvina Kthella del me sytjena rrugëve të Italisë

08/05/2019

23:43 | 8 Maj 2019 23:43 | 8 Maj 2019 Kejvina ka provokuar veç me sytjena. Kejvina Kthella akualisht ndodhet në Venecia të Italisë, atje ... Read More

Meta në Turqi, takon Erdogan: Të rrisim bashkëpunimin ekonomik

04/05/2019

Presidenti Ilir Meta ndodhet në Turqi, ku është pritur në një takim nga Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Duke vlerësuar marrëdhëniet tradicionale të shkelqyera ... Read More