Tag: ndodhur

Deputetja e VV-së paditë Teuta Haxhiun për shpifje

22/01/2019

Përplasja që kishte ndodhur ditë më parë në mbledhjen e Komisionit për Arsim ndërmjet deputeteve të VV-së dhe AAK-së, ka përfunduar me një padi. Arbërie ... Read More

Grabitje në një supermarket në Deçan, Policia kërkon të dyshuarit

22/01/2019

Një grabitje ka ndodhur sot në një supermarket në komunën e Deçanit. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e ... Read More

Aksident trafiku në Shtitaricë të Vushtrrisë, pesë persona të lënduar  

21/01/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në orët e mëngjesit në fshatin Shtitarice të Vushtrrisë, ndërsa si pasojë pesë persona janë lënduar. Aksidenti ka ndodhur ... Read More

Aksident i rëndë në rrugën Prishtinë – Ferizaj, vdes një 37 vjeçare

18/01/2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Prishtinë – Ferizaj, si pasojë një 27 vjeçare ka vdekur. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë ... Read More

E humbi gruan në vitin 2009, tani Liam Neesoni i ndodhi edhe një tragjedi familjare

18/01/2019

Liam Neesonit i ka ndodhur edhe një tjetër tragjedi familjare. Nipi i aktorit të famshëm vdiq në moshën 36-vjeçare i rrethuar nga familja në Irlandë, ... Read More

Befasisht trembeni derisa jeni në gjumë të thellë: Ky është shkaku përse ju ndodh kështu!

17/01/2019

A ju ka ndodhur ndonjëherë që vrullshëm të trembeni derisa përpiqeni të flini gjumë? Trembja e vrullshme dhe e befasishme derisa flemë gjumë të thellë ... Read More

Sulmon gruan, arrestohet nga Policia

17/01/2019

Një femër ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj në Gllogoc. Rasti ka ndodhur të mërkurën në ora 13:15. Viktima pas tretmanit ... Read More

Grabitje e armatosur në një kazino në Prishtinë, flet Policia

17/01/2019

Një grabitje e armatosur ka ndodhur rreth rreth orës 23:00, në Prishtinë. Bëhet fjalë për një grabitje në një kazino në rrugën B. Rastin e ... Read More

Superkupa e Italisë jo edhe aq italiane, dhjetë herë është zhvilluar jashtë vendit  

16/01/2019

Superkupa e Italisë do të zhvillohet në Jeddah këtë mbrëmje, sikurse që ka ndodhur 10 herë në 31 edicionet e saj. Juventusi dhe Milani përballen ... Read More

Rrëfimi i të akuzuarit në Gjykatë: Vrasja e suharekasit u porosit nga gruaja e tij

16/01/2019

Në gjykimin për vrasje të rëndë, e cila ka ndodhur në Peqan të Suharekës më 2016, sot para Gjykatës në Prizren mbrojtjen e ka dhënë ... Read More

Statistikat e Policisë për vitin 2018: Në aksidente trafiku 128 persona humbën jetën e mbi 12 mijë u lënduan

15/01/2019

Policia e Kosovës ka publikuar statistikat lidhur me aksidentet e trafikut, që kanë ndodhur gjatë vitit 2018 në rrugët e Kosovës. Sipas Policisë, gjatë vitit ... Read More

Prishtinë, vetura godet këmbësoren

15/01/2019

Sot rreth orës 16:30 në Prishtinë, ka ndodhur një aksident komunikacioni. Aksidenti ka ndodhur në lagjen Ulpiana tek semaforët afër Postës së Kosovës, ku një ... Read More