Tag: ndonjë

Keni gjetur ndonjëherë monedha në rrugë? Ky është kuptimi

11/06/2019

A keni gjetur ndonjëherë një monedhë në rrugë ose në ndonjë cep të largët të shtëpisë? Le të zbulojmë kuptimin e kësaj ngjarje të rastësishme. ... Read More

Fjetja me drita ndezur shkakton shtim në peshë

11/06/2019

Mbajtja e ndonjë drite lëshuar gjatë kohës kur flini – si nga një televizor ose nga një llampe e ndritshme – është lidhur me një ... Read More

Laptopi i eksplodoi papritmas, derisa ishte duke e përdorur në mënyrë normale

04/06/2019

Eksplodimi i pajisjeve të ndryshme, nuk është ndonjë fenomen, mirëpo pamjet e momentit menjëherë pas shpërthimit të një laptopi, që janë shpërndarë në Reddit edhe ... Read More

Testi një-minutësh që duhet ta bëjë çdo mashkull, për ta kuptuar nëse e kanë penisin në rregull

29/05/2019

Studimet kanë treguar se një në dhjetë burra do vuajnë probleme me ereksionin në ndonjë moment të caktuar jetësor.Në fakt, problemet me ereksionin janë një ... Read More

Tre qarqet më të mëdha me lindje negative në Shqipëri

20/05/2019

Në rrugicat e Dhoksatit, fshat në Gjirokastër, është thuajse e pamundur të ndeshesh më ndonjë të ri. Edhe pse popullsia atje ka përjetuar që në ... Read More

Ministria e Bujqësisë ende pa vendim për vrasjen e ariut të Prizrenit

13/05/2019

Ministria e Bujqësisë dhe Pylltarisë ende nuk ka ndonjë vendim lidhur me çështjen e ariut të murrmë, për të cilin thuhet se po cenon sigurinë ... Read More

Katër arsyet se përse duhet të pini ujë posa të zgjoheni nga gjumi

06/05/2019

A mund ta imagjinoni një ditë të shpenzuar pa konsumuar ujë, çaj apo ndonjë lëng? Nëse po, atëherë keni probleme serioze! Konsumimi i pamjaftueshëm i ... Read More

Serwer: BE t’ua japë vizat kosovarëve, në këmbim të heqjes së taksës

04/05/2019

Diplomati amerikan, Daniel Serwer, nuk pret që në takimin e 1 korrikut në Paris të arrihet ndonjë marrëveshje e gjerë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Megjithatë ... Read More

Analistët për takimin e krerëve të shtetit: Mesazhe të paqarta

04/05/2019

Takim me mesazhe aspak të qarta dhe pa ndonjë platformë se si duhet të dilet me një zë në dialogun me Serbinë. Ky është vlerësimi ... Read More

Mourinho ‘thumbon’ Kloppin dhe Guardiolan

02/05/2019

Jose Mourinho ka thënë se do të dëshironte të ishte pjesë e ndonjë skuadre, e cila do t’i ofronte mbështetje siç e ka Pep Guardiola ... Read More

Meshkujve u duhet më shumë kohë për ta marrë veten nga ndarja

01/05/2019

Nëse je edhe ti ndonjë nga ata që mbyllen në shtëpi për të parë ndonjë film romantik dhe nuk pushon së qari, ku lidhja në ... Read More

Ngjyra të cilën do ta bartim këtë pranverë

23/04/2019

Pothuajse çdo ditë ndonjë nga trendesistet e njohura adhuruesve të vet u mban leksion mode për ngjyrën të cilën deri para pak kohësh shumica e ... Read More