Tag: ndryshime

Humbja nga Çekia ka dërguar sinjale të forta, Southgate konsideron ndryshime në formacion

13/10/2019

15:22 | 10/13/2019 Gareth Southgate po konsideron ndryshime në formacionin e kombëtares së Anglisë. Tri gola të pësuara nga Kosova dhe dy nga Çekia në ... Read More

Shkenca thotë se trupi dhe truri i babait ndryshon kur bëhet prind për herë të parë

13/10/2019

Ndryshime hormonale dhe të stresit dhe me qindra ndryshime tjera- të gjitha këto ndryshime ndodhin në trupin e një nënë gjatë shtatzënisë.Besohet se babai mbetet ... Read More

Instagram do ta largojë skedën ‘Following’ në telefona

08/10/2019

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda “Following” do të hiqet së shpejti nga menyja. Instagram e konfirmoi një gjë të tillë, ... Read More

Shikoni duart tuaja dhe zbuloni nga çfarë sëmundje vuani

24/08/2019

Ndryshime të llojllojshme në shuplakat dhe gishtat tanë mund të tregojnë problemet në pjesët e tjera të trupit, prandaj këto shenja paralajmërimi nuk do të ... Read More

Cigaret elektronike ndikojnë në qarkullimin e gjakut

21/08/2019

Sipas një studimi të ri, përdorimi i cigareve elektronike shkakton ndryshime në funksionimin e sistemit kardiovaskular, ndonëse lëngu i tyre nuk përmban fare nikotinë.Studimi i ... Read More

Twitter e ka zyrtarizuar ridizajnimin e ueb-faqes

16/07/2019

Ndryshime të mëdha në ueb-faqen e Twitter, janë bërë deri më tani, ndërsa përdoruesit nuk kanë mundësi të ndryshojnë diçka në mënyrë personale. Janë bërë ... Read More

Çfarë ndodh me organin e meshkujve gjatë temperaturave të larta?

24/06/2019

Mesa duket ndryshimi i temperaturave veç lodhjes së tepërt shkakton edhe ndryshime tek organet gjenitale. Sipas “Mirror” temperaturat e larta dhe vapa përvëluese ndikon pozitivisht ... Read More

Çaj të gjelbërt në vend të kafes në mëngjes

29/05/2019

Shumë ndryshime në stilin e jetës mund të kenë një ndikim të madh në shëndetin e juaj. Ngjitja e shkallëve në vend të ashensori, pjekja ... Read More

Ronela Hajati mezi njihet pas këtij ndryshimi

29/04/2019

Ronela Hajati njihet si artiste që guxon të bëjë ndryshime drastike në pamje. Ronela Hajati ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale, në ... Read More

Mjekimi alternativ i spondilozës

25/04/2019

Zakonisht boshti kurrizorë pëson ndryshime dhe lëndime me rastin e lëvizjeve jo të duhura, bartjes së ndonjë peshe të rëndë, kilogramëve të tepërt, pozitës së ... Read More

Juventus me transferim që nuk pritej nga Roma

24/04/2019

Juventus e di se duhet t’i bëjë disa ndryshime në fazën defanzive për sezonin e ri. Juventus arriti ta fitonte Serie A-në për të tetën ... Read More

Arsenali shet shtatë lojtarë

23/04/2019

Unai Emery po bën plane të mëdha për shumë ndryshime te Arsenal në verën e vitit 2019. Plot shtatë lojtarë, përfshirë edhe Shkodran Mustafin priten ... Read More