Tag: ndryshime

Llamba që zgjidhni zbulon rezultatet që do të arrini në jetë!

07/06/2020

Nëse keni zgjedhur: Llambën Nr. 1 Ju keni dëshiruar shumë disa ndryshime që do të vijnë shumë shpejt. Ndoshta, në këtë periudhë, ju duhet të ... Read More

Foto/ Getinjo ndan me fansat një mënyrë se si të udhëtojnë në kushte karantine

17/04/2020

Të shumtë janë VIP-at që kanë bërë ndryshime në look-un e tyre gjatë këtye ditëve në karantinë. Kështu ka vepruar së fundmi dhe reperi i ... Read More

Ndryshime në familjen mbretërore, Princ Harry dhe Meghan heqin dorë nga statusi mbretëror

08/01/2020

Prestigjiozja “British Glamour” ka njoftuar se në familjen mbretërore do të bëhen ndryshime. Princ Harry dhe Meghan Markle kanë vendosur të heqin dorë nga `roli ... Read More

Mënyra më e mirë e të ushqyerit sipas moshës

04/01/2020

Ushqyesit në trupin tuaj shkaktojnë ndryshime, ndërsa mosha juaj rritet, gjë që do të thotë se ajo që ju bëri mirë në moshën 20-vjeçare, mund ... Read More

Ndotja e ajrit ndikon te truri, këto janë rreziqet tjera

18/12/2019

Ndotja e ajrit dhe ndotësit që gjenden në të mund të shkaktojnë ndryshime në tru, të cilat janë të ngjashme me Alzheimerin, por gjithashtu mund ... Read More

Humbja nga Çekia ka dërguar sinjale të forta, Southgate konsideron ndryshime në formacion

13/10/2019

15:22 | 10/13/2019 Gareth Southgate po konsideron ndryshime në formacionin e kombëtares së Anglisë. Tri gola të pësuara nga Kosova dhe dy nga Çekia në ... Read More

Shkenca thotë se trupi dhe truri i babait ndryshon kur bëhet prind për herë të parë

13/10/2019

Ndryshime hormonale dhe të stresit dhe me qindra ndryshime tjera- të gjitha këto ndryshime ndodhin në trupin e një nënë gjatë shtatzënisë.Besohet se babai mbetet ... Read More

Instagram do ta largojë skedën ‘Following’ në telefona

08/10/2019

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda “Following” do të hiqet së shpejti nga menyja. Instagram e konfirmoi një gjë të tillë, ... Read More

Shikoni duart tuaja dhe zbuloni nga çfarë sëmundje vuani

24/08/2019

Ndryshime të llojllojshme në shuplakat dhe gishtat tanë mund të tregojnë problemet në pjesët e tjera të trupit, prandaj këto shenja paralajmërimi nuk do të ... Read More

Cigaret elektronike ndikojnë në qarkullimin e gjakut

21/08/2019

Sipas një studimi të ri, përdorimi i cigareve elektronike shkakton ndryshime në funksionimin e sistemit kardiovaskular, ndonëse lëngu i tyre nuk përmban fare nikotinë.Studimi i ... Read More

Twitter e ka zyrtarizuar ridizajnimin e ueb-faqes

16/07/2019

Ndryshime të mëdha në ueb-faqen e Twitter, janë bërë deri më tani, ndërsa përdoruesit nuk kanë mundësi të ndryshojnë diçka në mënyrë personale. Janë bërë ... Read More

Çfarë ndodh me organin e meshkujve gjatë temperaturave të larta?

24/06/2019

Mesa duket ndryshimi i temperaturave veç lodhjes së tepërt shkakton edhe ndryshime tek organet gjenitale. Sipas “Mirror” temperaturat e larta dhe vapa përvëluese ndikon pozitivisht ... Read More