Tag: Ndryshimi

Dietologia tregon sekretin se si e dobësoi këngëtaren Adele

09/06/2020

Ndryshimi drastik fizik i këngëtares Adele, i la të gjithë me gojë hapur. Këngëtarja 32-vjeçare angleze ka pësuar një dobësim rekord, aq sa zor se ... Read More

“Qenke bërë si plakë”, Kejvina Kthella i kundërpërgjigjet ndjekësit: Plaka e ëndrrave të tua!

07/06/2020

Kejvina Kthella vazhdon padyshim të mbetet një nga personazhet më të komentuara të shoëbizit. Ndryshimi i ngjyrës së flokëve padyshim nuk ka kaluar pa u ... Read More

Efektet shëndetësore të ndryshimit të orës

06/11/2019

Ndryshimi i orës ka efekte të pafavorshme shëndetësore që mund të zgjasin për disa muaj nga momenti i hyrjes në fuqi dhe për këtë arsye ... Read More

Çfarë ndodh me organin e meshkujve gjatë temperaturave të larta?

24/06/2019

Mesa duket ndryshimi i temperaturave veç lodhjes së tepërt shkakton edhe ndryshime tek organet gjenitale. Sipas “Mirror” temperaturat e larta dhe vapa përvëluese ndikon pozitivisht ... Read More

Ndryshimet klimaterike nxisin dhimbjen e kokës

23/05/2019

Ndryshimi i menjëhershëm i veçorive klimaterike si presioni, temperatura, lagështira dhe era, mund të bëhet shkak për fillimin e dhimbjes së kokës. Kushtet klimaterike janë ... Read More

O’Connell: Ndryshimi i kufijve nuk do t’u jep fund tensioneve Kosovë-Serbi

27/04/2019

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë se ndryshimi i kufijve nuk do ta sillte fundin e tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë. Ai këto ... Read More

Me dietë mposhtni kandidën

24/03/2019

Ndryshimi i mënyrës së ushqimit, dieta e rreptë dhe kombinimi me terapi të tjera mund të zgjidhë problemin me numrin e shtuar të kandidës në ... Read More

Serwer: Çdo ndryshim i kufijve është i rrezikshëm

12/02/2019

Analisti politik amerikan, Danierl Serwer, ka thënë se nuk do të duhej të ndodhte ndryshimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. “Nuk ka nevojë për ... Read More

Keqtrajtimi i kafshëve me Kodin e ri penal dënohet deri në 6 muaj burg

05/02/2019

Ndryshimi dhe plotësimi i Kodit Penal të Kosovës ka avancuar në ruajtjen dhe mbrojtjen e të drejtave të kafshëve. Tash e tutje sipas Kodit të ... Read More

Basha: Qeveri kalimtare, ose këtë sallë duhet ta pastrojë populli

31/01/2019

Opozita ka nisur me tone të ashpra seancën e sotme parlamentare ku po diskutohet ndryshimi i buxhetit, ndërsa ka kërkuar që në sallë për këtë ... Read More

Statutet e universiteteve s’janë në pajtim me ligjin, Ministria e Arsimit hesht për shkeljet

27/01/2019

27 Janar 2019 / 16:08 Edhe kur kanë kaluar më shumë se tetë muaj nga ndryshimi i ligjit për arsim të lartë, universitetet në vend ... Read More