Tag: ndryshimin

“Godet” Instagram-i, largon “like”-t

11/11/2019

Bëhuni gati për ndryshimin e madh në Instagram. Të premten, në konferencën “WIRED25” në San Francisco, shefi i Instagramit, Adam Mosseri, ka treguar se platforma ... Read More

Ghetto Geasy ndryshim drastik në pamje, do habiteni

15/09/2019

20:15 | 09/15/2019 Ghetto Geasy ka befasuar publikun me ndryshimin e bërë. Ghetto Geasy ka habitur të gjithë me imazhin e fundit të publikuar në ... Read More

Deliu-Kodra: Anëtarët e PSD-së nuk e kanë ndjeshmërinë e njëjtë sikur kur kanë qenë në VV

10/05/2019

Komisioni Parlamentar për Integrime Evropiane ka miratuar projektligjin për ndryshimin e ligjit për financimin e subjekteve politike. Gjatë shqyrtimit të këtij projektligji ka pasur mendime ... Read More

Miratohet projektligji i ndryshuar për financimin e subjekteve politike

10/05/2019

Komisioni Parlamentar për Integrime Evropiane ka miratuar projektligjin për ndryshimin e ligjit për financimin e subjekteve politike. Gjatë shqyrtimit të këtij projekltigji ka pasur mendime ... Read More

Komuna e Prishtinës diskriminon qytetarët jo rezident të Prishtinës, reagon INPO

01/05/2019

Organizata INPO shpreh shqetësimin e saj lidhur me nismën e komunës së Prishtinës për ndryshimin e tarifave shëndetësore për qytetarët jo rezident dhe kundërshton rritjen ... Read More

Flaka Krelani bën ndryshimin e guximshëm në pamje

12/04/2019

Flaka Krelani ka befasuar me ndryshimin që bëri në pamje. Flaka Krelani përmes një fotografie, ka treguar ndryshimin që bëri tek flokët, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ... Read More

Arifi: Nuk e pranojmë bashkimin e pjesërishëm të Luginës me Kosovën (Video)

12/03/2019

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka thënë se qëndrimi i tij në raport me ndryshimin e kufijve të Kosovës është realist. Arifi, në ... Read More

“Sherlock Holmes 3” do të shfaqet në kinematë botërore në vitin 2021

08/03/2019

Fansat e “Sherlock Holmes” nuk do të jenë të lumtur me lajmet për ndryshimin e datës së publikimit të filmit. Producentët e filmit tashmë përcaktuar ... Read More

Milanin dhe Suson e ndajnë vetëm një milion euro për kontratën e re

07/03/2019

Kuqezinjtë dëshirojnë t’i blindojnë yjet e ekipit me vazhdimin e kontratave dhe ndryshimin e klauzolave të largimit. Milan thuhet se është një milion euro larg ... Read More

Kurti: I ashtuquajturi President i Kosovës e ka vënë shtetin tonë në pazar

24/02/2019

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur për ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi. Përmes një shkrimi në Facebook, Kurti ka thënë se Thaçi e ka vënë ... Read More

Rusia: Çështja e emrit të Maqedonisë duhet të shqyrtohet nga Këshilli i Sigurimit

14/01/2019

14 Janar 2019 / 19:15 Rusia beson se ndryshimin i emrit të Republikës së Maqedonisë në këtë mënyrë nuk pasqyron vullnetin e popullit dhe se ... Read More

LDK përshëndet ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

12/01/2019

Me rastin e ratifikimit nga Kuvendi i Maqedonisë të amendamenteve kushtetuese për ndryshimin e emrit në Maqedonia Veriore, LDK përgëzon shtetin fqinj. Sipas LDK-së, ratifikimi ... Read More