Tag: ndryshojnë

Lei Kraja: E vërteta e marrëdhënies sime me Robert Berishën

22/02/2020

“Ja çfarë duhet të ndryshojnë meshkujt shqiptarë” – Që kur u bë pjesë e ekranit, Leila Kraja është shndërruar një nga femrat më të pëlqyera ... Read More

Çfarë duhet të hani gjatë periodave?

07/11/2019

Gjatë ciklit menstrual, shijet ndaj ushqimeve ndryshojnë, kjo si pasojë e ndryshimeve hormonale që bëhen në trupin e një femre. Gjithsesi, ekziston një listë e ... Read More

Përse shkenca po sugjeron që të nuhasni limonët

08/10/2019

Studimi ka vërtetuar se stimujt e nuhatjes dhe të dëgjimit mund të ndryshojnë mënyrën se si ne e perceptojmë trupin tonë. Më herët studimet kanë ... Read More

Shikoni veshët për të ditur gjendjen e shëndetit tuaj

25/09/2019

Veshët janë plotësisht të zhvilluar që nga dita e lindjes. Ato nuk ndryshojnë, as nuk rriten. E vetmja që mund të rritet pak është lapra ... Read More

Këto janë rekomandimet e ekspertëve zviceranë për mishin

10/08/2019

Zakonet globale të prodhimit dhe konsumit të ushqimit duhet të ndryshojnë për të përmirësuar ngrohjen globale, sipas një raporti të Kombeve të Bashkuara që vlerëson ... Read More

10 pozicione për të çliruar shpinën nga dhimbjet dhe për muskujt e barkut

31/07/2019

Shkaqet e dhimbjes së shpinës mund të ndryshojnë, por shpesh ndodh që shtylla kurrizore nuk ka mbështetje të mjaftueshme nga muskujt përreth. Muskujt kryesor, sidomos ... Read More

Shqipëri, 10 vjet burg për abuzuesit e standardeve të sigurisë ushqimore

02/05/2019

Personat që shkelin sigurinë ushqimore dhe që ndryshojnë afatin e skadimeve e ushqimeve do të dënohen me 10 vjet burg. Kështu theksoi kryeministri i Shqipërisë, ... Read More

Ngrirja e produkteve të qumështit

07/04/2019

Edhe produktet e qumështit mund të ngrihen, dhe kryesisht të mos e ndryshojnë teksturën dhe shijen. Zbuloni se cilat janë truket për ngrirje të duhur ... Read More

Kështu reagon trupi ndaj ndërrimit të orës

04/04/2019

Kur akrepat e orës ndryshojnë me 60 minuta, organizmi pëson një sërë ndryshimesh, të cilat ndikojnë drejtpërdrejtë në jetën tonë. Ndryshimi i orës shkakton rritje ... Read More

Pesëmbëdhjetë të famshmit që ndryshuan tërësisht pamjen e tyre

06/03/2019

10 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Yjet kanë shumë arsye për ndryshim të vazhdueshëm. Disa ndryshojnë pamjen e tyre për të hequr qafe ... Read More

Mantra e cila ju lidh me Universin: Lutja shëruese So’ham relakson muskujt dhe mendjen

21/02/2019

Mantrat janë tinguj, rrokje apo fjalë të cilat kanë forcën që ta ndryshojnë vetëdijen tonë. Mësoni se si So’hammantra e fuqishme lidhet me Universin Sipas ... Read More

Pas pezullimit të grevës, provimet në Universitetin e Prishtinës mbahen nga 6 shkurti

01/02/2019

Tri javë grevë në arsim, kanë bërë që të ndryshojnë datat e mbajtjes së provimeve në Universitetin e Prishtinës. Pas vendimit të SBASHK-ut për pezullimin ... Read More