Tag: ndryshueshëm

Vazhdon moti i paqëndrueshëm mbi vendin tonë

28/05/2019

Si pasojë e cikloneve aktive mbi Gadishullin e Ballkanit, të cilët do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, mbi vendin tonë vazhdon të mbizotërojë mot i ... Read More

Të hënën mot me shi në Kosovë

27/05/2019

Fillimi i javës me mot të ndryshueshëm dhe me reshje lokale shiu. Në pjesën e dytë, rënie e temperaturave dhe shi. Në ditët e para ... Read More

Bien temperaturat, sot mot me shi dhe bubullima

06/05/2019

Gjatë kësaj jave në vendin tonë pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, ku do të ketë rënie te temperaturave shkaku i masave të ajrit me ... Read More

Mot me shi në Kosovë, në viset malore mund të ketë reshje bore

05/05/2019

Java e dytë e majit me mot të ftohtë, të ndryshueshëm dhe shi Vorbulla ciklonike nga Atlantiku në fillim të javës do të vazhdoj të ... Read More

Fundjava me shi në Kosovë

04/05/2019

Fundjava me mot të ndryshueshëm dhe me reshje lokale shiu. Në fillim të javës së ardhshme më ftohtë dhe me shi. Një vorbull ciklonike nga ... Read More

Vazhdon moti i ndryshueshëm në vendin tonë, sot vranësira dhe reshje shiu

02/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe reshje shiu. Sipas institutit, reshjet e shiut ... Read More

Ulen temperaturat, sot mot me shi

30/04/2019

Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira të çrregullta dhe reshje shiu. Kjo gjendje meteorologjike vjen ... Read More

Sot edhe më nxehtë, temperaturat arrijnë në 26 gradë

26/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të pjesshme. Temperaturat minimale paraqiten të ... Read More

Moti në Kosovë në dy ditët e ardhshme

23/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me ... Read More

Mot i ndryshueshëm gjatë kësaj jave, sërish rikthehen reshjet e shiut

22/04/2019

Gjatë kësaj jave, mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, diell dhe reshje shiu. Reshje shiu parashihet të ketë ditën e ... Read More

Sot mot i vranët dhe me diell

16/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se mbi vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me intervale me diell. Po ashtu, ... Read More

Sot mot i ndryshueshëm, këto janë temperaturat

15/04/2019

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, reshje shiu dhe me intervale me diell. Reshjet më të theksuara do të ... Read More