Tag:

Gabimet që duhet të shmangni kur lani xhinset

12/06/2019

Në këtë udhëzues do të përpiqemi t’ju japim disa këshilla të dobishme për të mbajtur gjallë ngjyrën e xhinseve, duke i dhënë atyre pamjen e ... Read More

Këto janë historitë që një femër i ka provuar të paktën një herë në jetë

08/06/2019

Në jetën e çdo femre ka meshkuj dhe pasione të djegura që mbeten të paharrueshme. Dëshira është një flakë zjarri në errësirë Ne e ndjekim ... Read More

Ndodhën për herë të parë, këto ngjarje u futën në histori

05/06/2019

Në histori përfshihen ngjarje që ndodhin për herë të parë, apo që kanë një rëndësi të jashtëzakonshme për interesin e komunitetit.  Nga shpikja e kompjuterit ... Read More

Njihuni me Sophian: Roboti që qesh dhe qan ashtu si ju (Video)

01/06/2019

Në ditët e sotme, teknologjia ka avancuar së tepërmi, robotët tanimë mund të performojnë lëvizje të komplikuara me elegancë, praktikojnë lëvizje të sportit “parkour”, madje ... Read More

Opozita në Shqipëri sërish në protestë të hënën

12/05/2019

Në përfundim të protestës të nisur të shtunën, kreu i PD ka zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme të grupit të kryesisë së Kolegjit të kryetarëve ... Read More

Mbi 350 media ndoqën vizitën e Papa Françeskut, kurse ai qe 30 vjet nuk shikon televizor

07/05/2019

“Ne jemi media katolike dhe gjithmonë mbulojmë vizitat e Papës, është shumë e rëndësishme që ne të jemi aty ku është edhe Papa. Ishte e ... Read More

Udhëzues për jomyslimanët: Si të silleni me agjëruesit në Ramazan

06/05/2019

Në botë jetojnë rreth 7.6 miliardë njerëz. Rreth 24 për qind e tyre apo 1.8 miliard njerëz do të agjërojnë nga lindja e diellit deri ... Read More

Librazhd, gjendet një person i mbytur në liqen

04/05/2019

Në liqenin e fshatit Fush- Studë të Librazhd është gjetur një shtetas i mbytur. Nga veprimet e para rezultoi se trupi i përket shtetasit I.L., ... Read More

Honor 20 nga Huawei shihet online, në katër ngjyra të ndryshme

30/04/2019

Në pak më shumë se tre javë, nën-marka Huawei Honor do të lansoj telefonin e ri, Honor 20. Ngjashëm me serinë Huawei P30, Honor 20 ... Read More

Apple pothuajse bleu biznesin e Intel me modem për telefona

30/04/2019

Në vitet e fundit, Intel ka prodhuar modeme për telefona, dhe kompania ka furnizuar Apple me modelet e saj. Në të kaluarën, ka pasur lajme ... Read More

Pse nuk lejohet të qeshim në fotografinë e pasaportës?

29/04/2019

Në fotografinë e pasaportës, letërnjoftimit apo edhe mjeteve të tjera të identifikimit mund të vërejmë se dalim serioz, ndonjëherë edhe të zemëruar. Gjithashtu ndonjëherë edhe ... Read More

Ky është gjarpri më i madh që është kapur nga njerëzit

28/04/2019

Në Paras të Brazilit gjatë punimeve në një godinë në vitin 2016-të, ishte kapur gjarpri më i madh që e kanë parë sytë e njeriut. ... Read More