Tag: negativisht

Temperaturat mbi 30 gradë, këshilla për të moshuarit

22/06/2019

Temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në diell për ... Read More

Këto janë 5 shprehitë, që e dëmtojnë trurin tuaj dhe duhet t’i ndaloni menjëherë

25/03/2019

Kohëve të fundit, stili i jetës tek shumica e njerëzve është duke ndikuar negativisht në shëndetin e tyre mental dhe fizik. Shprehitë e këqija mund ... Read More

Jordanova: Reformat, kritika ndaj bojkotit të opozitës

24/02/2019

24 Shkurt 2019 / 16:01 Afera e punësimeve do të ndikojë negativisht ndaj procesit euro-integrues të vendit. Në kohën kur ka mbetur shumë pak kohë ... Read More

Doganimi i çelikut, qeveria mohon pasojat ndaj ekonomisë

25/12/2018

25 Dhjetor 2018 / 15:46 Kufizimi i eksportit të çelikut në BE nuk do të ndikojë negativisht ndaj Bruto Prodhimit Vendor, pohon zv.kryeministri Koço Angjushev. ... Read More

Vitamina D e rrit funksionin erektil

21/11/2018

Hulumtimi i ri i shkencëtarëve nga Italia tregon se nivelet e ulëta të vitaminës D mund të ndikojë negativisht në ereksion, përcjell Prevention. Në studim ... Read More

Shtatë mënyra përmes së cilave trupi ju tregon se po vuani nga ankthi

02/11/2018

Të gjithë, në përditshmëri vijmë në kontakt me situata që na shkaktojnë ankth. Shumë apo pak ai ndikon negativisht në ditën tonë. Përveç atyre që ... Read More

Si të pengoni ndikimin negativ të mendimeve në karrierën tuaj?

16/07/2018

Mendimet negative jo vetëm që ndikojnë negativisht në gjendjen tuaj mendore, por edhe në shëndetin tuaj, mirëpo çojnë edhe në rezultate dhe situata negative. Këto ... Read More

Zvicra nuk i pranon paratë e mbledhura me peticion për Xhakën e Shaqirin, propozon të dhurohen për një kauzë të mirë

02/07/2018

Federata Zvicerane e Futbollit i është përgjigjur negativisht iniciativës për mbledhjen e fondeve nga shqiptarët për të paguar gjobën e FIFA-s për dyshen, Granit Xhaka ... Read More

Kushtet e opozitës për t’u përfshirë dhe udhëhequr dialogun me Serbinë

15/03/2018

Opozita në Kosovë u përgjigjet negativisht thirrjeve të presidentit Hashim Thaçi dhe Qeverisë për të qenë pjesë aktive e dialogut me Serbinë. Dy partitë opozitare, ... Read More

Autostradat kanë ulur zhvillimin ekonomik, vetëm 1 për qind realizim i investimeve

05/03/2018

5 March 2018 / 15:26 Ndërtimi i ngadalësuar i aksit Kërçovë- Ohër negativisht ndikon ndaj ekonomisë dhe realizimit të investimeve kapitale, të cilat janë planifikuar ... Read More