Tag: nënshkruajnë

BE mbështetet praktikën e 100 të rinjve në kompanitë vendore

17/04/2019

100 të rinj nga rajoni i Gjilanit sot do të nënshkruajnë praktikën me kompani vendore, me qëllim të gjetjes së vendeve të përhershme të punës ... Read More

Kosova dhe Shqipëria bëhen me kalendarë të përbashkët kulturor

09/04/2019

Ministria e Kulturës e Shqipërisë dhe Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve të Kosovës do të nënshkruajnë sot kalendarin e përbashkët kulturor mes dy vendeve. ... Read More

Vendet e Ballkanit lëvizin drejt heqjes së romingut

27/03/2019

Vendet e Ballkanit Perëndimor më 4 prill të këtij viti do të nënshkruajnë marrëveshjen për heqjen e çmimeve të shërbimeve roming, që zbatohet në kuadër ... Read More

Publikohen kontratat që ua pamundësonin punëtorëve të Michael Jacksonit që të flisnin për keqtrajtimin e djemve të vegjël nga ai

09/03/2019

Michael Jackson i ka detyruar të punësuarit e tij të nënshkruajnë kontrata ligjore, përmes të cilave i ka bërë të heshtin dhe ua ka pamundësuar ... Read More

Chelsea dëshiron transferimin e Higuainit me ulje çmimi

15/02/2019

Drejtuesit e Chelseat janë të bindur se ata mund të nënshkruajnë Gonzalo Higuainin me një zbritje çmimi. Higuain erdhi në janar te Chelsea pas një ... Read More

Çfarë përfiton Maqedonia nga anëtarësimi në NATO

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 13:48 Vendet anëtare të NATO-s sot në Bruksel pritet ta nënshkruajnë Protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë në Aleancë, më pas Kuvendet ... Read More

Sot në Bruksel do të nënshkruhet Protokolli për NATO

06/02/2019

6 Shkurt 2019 / 9:32 Vendet anëtare të NATO-s sot në Bruksel pritet ta nënshkruajnë Protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë në Aleancë, më pas Kuvendet ... Read More

Salihamidzic konfirmon: Jemi të interesuar për shërbimet e Callum Hudson-Odoit

10/01/2019

Drejtori i Bayern Munichut, Hasan Salihamidzic pranon se me të vërtetë duan të nënshkruajnë me anësorin e Chelseat, Callum Hudson-Odoi. Bavarezët raportohet se tashmë kanë ... Read More

Arsenali dhe Chelsea në negociata me Suarezin

04/01/2019

Klubet e Ligës Premier, Arsenali dhe Chelsea janë duke negociuar të nënshkruajnë me mesfushorin e Barcelonës, Denis Suarez, gjatë afatit të janarit, raportojnë mediat lokale ... Read More