Tag: nënshkruar

Guardiola identifikon zëvendësuesin e Kompany

20/05/2019

08:42 | 05/20/2019 Manchester City do të përpiqet ta bind për të nënshkruar Harry Maguiren pas konfirmimit të largimit të Vincent Kompany Sportsmail kupton se ... Read More

​Skenderaj dhe MPH realizojnë shtatë projekte kapitale

15/05/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka nënshkruar marrëveshje me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, për financim të realizimit të 7 ... Read More

Halil Kastrati dhe Komuna e Prizrenit ndërtojnë edhe 30 shtëpi në Prizren

15/05/2019

Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Komunën e Prizrenit për ndërtimin e 30 shtëpive për familjet nevojtare. Në këtë takim së ... Read More

18 vjet nga Korniza Kushtetuese për vetëqeverisjen në Kosovë

15/05/2019

Korniza Kushtetuese është hartuar nga Administrata e Kombeve të Bashkuara në Kosovë dhe nënshkruar nga shefi i UNMIK-ut, Hans Hackeroup më 15 maj të vitit ... Read More

MKRS mbështet organizimin e tri kampeve për të rinj

14/05/2019

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka nënshkruar memorandum mirëkuptimi me Qendrën për Arsim të Kosovës (KEC) dhe Organizatën Kosovare për Talent dhe Arsim ... Read More

Arsenal, Cheslea dhe Man Utd në garë për lojtarin që kushton 69 mln euro

11/05/2019

8:37 | 11 Maj 2019 08:37 | 11 Maj 2019 Tri skuadra të Premierligës i kanë hyrë garës për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e Leicester ... Read More

U nënshkrua Protokolli Teknik i Bashkëpunimit me Britaninë në Fushën e Transportit

07/05/2019

Të martën në ambientet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit,  është nënshkruar Protokolli Teknik i Bashkëpunimit në Fushën e Transportit mes Kosovës dhe Britanisë së ... Read More

Nënshkruhet marrëveshja për aftësim profesional të të rinjve me sindromën Down

07/05/2019

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Shoqata “Down Syndrome Kosova” ka  nënshkruar sot marrëveshje bashkëpunimi, me qëllim të aftësimit profesional të të rinjve me ... Read More

Haradinaj nënshkruhet në Librin e Zisë për vdekjen e Dukës së Luksemburgut

03/05/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është nënshkruar sot në Librin e Zisë që ambasada e Luksemburgut në Prishtinë ka hapur për ndarjen nga jeta të ... Read More

OShP dhe ambasada britanike me memorandum për ngritje të transparencës publike

25/04/2019

Organi Shqyrtues i Prokurimit (OShP) dhe Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar, kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi, që ka për qëllim ngritjen e transparencës, përgjegjësisë dhe llogaridhënies ... Read More

Inter i bashkohet garës për yllin e Ajax

23/04/2019

France Football shkruan se Inter i është bashkuar garës për të nënshkruar me yllin e Ajax, Hakim Ziyech. 26 vjeçari po kalon një fushatë mbresëlënëse ... Read More

Man Utd me super transferim nga PSG

23/04/2019

Manchester United do të provojë mundësitë për të nënshkruar me mbrojtësin e djathtë të PSG-së, Thomas Meunier. ‘Independet’ raporton se ‘Djajtë e Kuq’ janë të ... Read More