Tag: nëntë

Fjalëkalimet më të këqija për vitin 2019

22/12/2019

Në listën e nëntë të fjalëkalimeve më të këqija (“Worst Passwords”), kompania e cila merret me administrimin e fjalëkalimeve, SplashData, ka analizuar mbi pesë milionë ... Read More

Nëse flini mbi nëntë orë, rritet rreziku nga paraliza

12/12/2019

Shkencëtarët kanë zbuluar se më shumë se nëntë orë gjumë gjatë natës dhe 90 minuta dremitje gjatë ditës rrit rrezikun nga paraliza.Rezultatet e këtij studimi ... Read More

Nëntë orë gjumë janë të dëmshme njësoj sikur pesë

27/05/2019

Të bërit nëntë orë gjumë në një natë, mund të jetë e dëmshme për kujtesën tuaj sikurse të flini pesë orë. Dihet mirë se njerëzit ... Read More

Ja kush ishte 47 vjeçari që u vra mbrëmë së bashku me djalin e tij (FOTO)

22/04/2019

S A 2019-04-22T12:31:25+02:00 47 vjeçari Elham Saallahu dhe djali i tij nëntë vjeçar nga fshati Opajë i komunës së Likovës, janë gjetur të vrarë me ... Read More

ASHMAA publikoi raportin e parë për fushatën

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T19:22:32+02:00 Në nëntë ditët e para të fushatës, mediat kombëtare më shumë janë koncentruar në aktivitetet e kandidatëve presidencialë, ndërsa disa prej tyre në ... Read More

Dy persona rëndë të lënduar, 24 fatkeqësi komunikacioni gjatë fundjavës në Shkup

15/04/2019

S A 2019-04-15T09:43:38+02:00 Një shofer dhe një bashkudhëtar janë lënduar rëndë, ndërsa nëntë persona kanë marrë lëndime të lehta në 11 nga gjithsej 24 fatkeqësi ... Read More

Shtatë persona të lënduar, nëntë aksidente në 24 orët e fundit në Shkup

11/04/2019

S A 2019-04-11T09:35:15+02:00 Shtatë persona janë lënduar më lehtë në katër nga gjithsej nëntë aksidente të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e ... Read More

Njëmbëdhjetë të lënduar në disa aksidente në Shkup

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T10:08:25+02:00 Njëmbëdhjetë persona kanë marrë lëndime të lehta në pesë nga gjithsej nëntë aksidente që kanë ndodhur gjatë 24 orëve të kaluara në rajonin ... Read More

McGregor i befason të gjithë, rikthehet në UFC nëntë ditë pas pensionimit

04/04/2019

Conor McGregor ka vendosur të rikthehet një UFC vetëm nëntë ditë pas pensionimit. Luftëtari nga Islanda nëntë ditë më parë kishte shokuar të gjithë me ... Read More

Maqedonia, rekord në Evropë për burgje të stërmbushura

02/04/2019

S A 2019-04-02T10:44:13+02:00 Republika e Maqedonisë së Veriut udhëheq në grupin e nëntë vendeve evropiane me çka në burgje ka më shumë të burgosur sesa ... Read More

“Të gjithë në mësim”, aksion për t’i kthyer nxënësit në bankat e shkollës

30/03/2019

Alija Bajram është nxënëse e klasës së nëntë në shkollën fillore “Vëllezërit Ramiz Hamid” në komunën Shuto Orizarë të Shkupit. Ajo, me shumë nxënës të ... Read More

Danimarka e trondit Zvicrën, e kthen rezultatin nga 3:0 në 3:3 për 9 minuta

26/03/2019

Danimarka ka bërë një rikthim sensacional brenda nëntë minutave, duke e rikthyer disavantazhin prej tri golave ndaj Zvicrës, në ndeshjen e dytë në Grupin D ... Read More