Tag: nëntor

Wenger kishte refuzuar skuadrën e njohur angleze në nëntor

06/05/2019

14:32 | 6 Maj 2019 14:32 | 6 Maj 2019 Arsene Wenger kishte mundësinë të kthehej në menaxhim në muajin nëntor, por hodhi poshtë ofertën ... Read More

Kërkohet që deputetët ta votojnë Ligjin për OJQ-të sipas kërkesave të shoqërisë civile

10/04/2019

Ligji për OJQ i miratuar nga Kuvendi më 7 nëntor 2018 shkel parimin bazë jo-për-përfitim dhe rrezikon të ardhmen e sektorit. Pas kthimit nga Presidenti ... Read More

Kombëtarja angleze e do hotelin që e shfrytëzon Kosova, “Dardanëve” mund t’i duhet akomodim i ri

01/04/2019

Me 17 nëntor këtë vit, Kosova do të presë Anglinë në stadiumin “Fadil Vokrri”, për të zhvilluar ndeshjen e fundit për kualifikimet e Kampionatit Evropian ... Read More

Kuqezinjtë nisin rrugëtimin për EURO 2020

22/03/2019

Më 13 nëntor të 2017-ës, pra më shumë se 16 muaj më parë, Shqipëria mposhti 2-3 Turqinë në miqësoren e parë të epokës “Panucci”, duke ... Read More

Huawei patenton telefonin me tri kamera dhe ekran në anën e pasme

15/03/2019

Patenta e paraqitur më 28 nëntor 2018 dhe e publikuar më 28 shkurt 2019 nga të dyja EUIPO dhe Zyra Botërore e Pronësisë Intelektuale përshkruajnë ... Read More

Regjisorja dhe aktorët e filmit “Një Tregim Prishtine” flasin për përshtypjet e para të filmit – premiera të premtën në Cineplexx

14/03/2019

Pas suksesit të filmave të fundit kosovarë, si “Martesa”, “Diamanti” dhe “Nëntor i ftohtë”, filmi i radhës vendor që arrin në Cineplexx është “Një tregim ... Read More

Filmi që përshkruan realitetin kosovar “Një Tregim Prishtine” arrin në Cineplexx

13/03/2019

Pas suksesit të filmave të fundit kosovarë, si “Martesa”, “Diamanti” dhe “Nëntor i ftohtë”, filmi i radhës vendor që arrin në Cineplexx është “Një tregim ... Read More

Aventurat e Nëntor Osekut, që sollën turistë të huaj në trojet shqiptare (Video)

09/03/2019

Fotografi nga Gjakova, Nëntor Oseku i cili viteve të fundit përmes fotografisë ka bërë promovimin e bukurive që ofrojnë trojet shqiptare, ka qenë i ftuar ... Read More

Fitoi lotarinë multimilionëshe, për katër muaj bleu gjashtë supervetura – do ta bënit edhe ju? (Foto)

04/03/2019

Një ndërtues i cili fitoi lotarinë prej 76 milionë funte në nëntor të vitit të kaluar tanimë ka blerë gjashtë supervetura. Sipas mediave të huaja, ... Read More

Vizita e zyrtarëve të lartë amerikanë në Kosovë, porosi e qartë për pezullim të taksës dhe vazhdim të dialogut

01/03/2019

Vendosja e taksës 100% për produktet nga Serbia dhe Bosnja, në nëntor të vitit të kaluar, shkaktoi pakënaqësi tek miqtë ndërkombëtar të Kosovës. Që nga ... Read More

Korabi i “Familjes Moderne” dhe Njomza, rrëfejnë për lidhjen e tyre 14 vjeçare

14/02/2019

Aktori Nëntor Fetiu i cili u bë i famshëm me rolin e Korabit të serialit “Familja Moderne”, bashkë me bashkëshorten e tij Njomzën, kanë dhënë ... Read More

Thirrje për ta mbrojtur Kanionin e Holtës nga betonizimi, të premten protestohet në Tiranë

22/01/2019

Fotografi nga Gjakova, Nëntor Oseku i cili viteve të fundit përmes fotografisë ka bërë promovimin e bukurive që i ofron Shqipëria, e sidomos pjesa e ... Read More