Tag: Nëntori”

“Nëntori i Ftohtë” fiton çmim special në festivalin e filmit “goEast” në Gjermani

16/04/2019

“Nëntori i Ftohtë” fiton çmim special në festivalin e filmit “goEast” në Gjermani Filmi "Nëntori i Ftohtë", ka arritur edhe një sukses tjetër. Filmi nga ... Read More

Kush do të negociojë në emër të Kosovës me Serbinë?

13/04/2019

Ndonëse dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit ka mbetur i ngrirë që nga nëntori i vitit të kaluar, kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën doganore 100 për qind ... Read More

Robben: Kam bërë gjithçka për tu rikthyer nga dëmtimi, por ende nuk jam gati

15/02/2019

Ylli i Bayern Munich, Arjen Robben nuk ka luajtur që nga 27 nëntori i vitit të shkuar.  Robben ka njoftuar se do të largohet nga ... Read More

Zogaj: Betejat e shqiptarëve para nëntorit të vitit 1912, nuk ishin të organizuara mirë në aspektin ushtarak (Video)

28/11/2018

Historiani Agim Zogaj ka thënë se realitetet për të arritur te 28 nëntori i vitit 1912 ishin jashtëzakonisht të vështira. “Populli shqiptar nuk kishte aleat ... Read More

28 Nëntori festa më e lavdishme e popullit shqiptar

28/11/2018

28 Nëntori për popullin shqiptar është festa më e lavdishme dhe më e shenjtë, festë që përmban gjithë kuptimin e historisë kombëtare dhe identitetin e ... Read More

Sa janë të bashkuar shqiptarët më 28 nëntor? Merrni pjesë në sondazhin e Ditës së Flamurit

28/11/2018

Po festohet dita më e madhe e shqiptarëve, 28 Nëntori, Dita e Flamurit kombëtar. Nëntori përfaqëson gjithçka për shqiptarët, ngërthen përpjekjet për liri dhe bashkim. ... Read More

Kërkohet që 28 Nëntori të jetë festë zyrtare

28/11/2018

28 Nëntori nuk bën pjesë në kalendarin e festave zyrtare të Kosovës, ani pse kjo ditë festohet çdo herë dhe e njëjta shpallet ditë pushimi ... Read More

Yjet shqiptare urojnë festën e 28 nëntorit

28/11/2018

Si sot, 106 vjet më parë Shqipëria e shpalli pavarësinë nga Perandoria Osmane. Ishte 28 nëntori i vitit 1912 kur në Vlorë, Ismail Qemali ngriti ... Read More

Historia pas debutimit të Messit me Barçën

18/11/2018

Teksa 16 nëntori i 2003 ishte destinuar të jetë data kur e gjithë bota do të ketë sytë e kthyer nga Porto të cilët po ... Read More

Bukuritë e Alpeve Shqiptare, një mijë turistë të huaj gjatë nëntorit

16/11/2018

Shqipëria vazhdon të surprizojë dhe në këto ditë nëntori me turistë të shumtë vendas dhe të huaj. Vendi po promovohet çdo herë e më shumë ... Read More

Policia mbyll dy lokale të natës në fshatrat e Drenasit, aty punonin tetë femra të Shqipërisë

10/11/2018

Policia e Kosovës ka zbatuar planin operativ “Nëntori 2018”, me karakter parandalues me qëllim të kontrollimit dhe inspektimit rutinor të lokaleve të natës, për identifikimin ... Read More

Plaçkitet një fëmijë 10 vjeçar në Shkup

02/10/2018

2 Tetor 2018 / 14:47 Një fëmijë dhjetëvjeçar është plaçkitur dje në “Kej 13 Nëntori” në Shkup. Ministria e Brendshme tha se dje në 19.10 ... Read More