Tag: nëpër

Vetitë magjike të shegës

01/07/2019

Padyshim se shega është një nga frutat më të shijshëm dhe më të përhaPur nëpër botë. Vetitë e saj ushqyese janë të shumta, duke filluar ... Read More

Analistët për përleshjet fizike në partitë politike: Interesat për pushtet po shkaktojnë përleshje nëpër degë

20/05/2019

Përleshjet e anëtarëve të partive politike në zgjedhjet e brendshme nëpër degë të ndryshme, janë bërë dukuri e zakonshme kohët e fundit. Rasti i fundit ... Read More

Çfarë nuk bën të pastrohet me uthull?

18/05/2019

Uthulla përmban thartirën që ndihmon të depërtojë nëpër yndyrën e fortë, ndotjen dhe gurëzit Uthulla është një ndër lëngjet me të cilin njerëzit dëshirojnë të ... Read More

Horsenation: 600 kilometra mbi kuaj përmes bukurive të Shqipërisë

04/05/2019

Çfarë ndodh kur dy kalërues të zakonshëm vendosin të përshkojnë 600 kilometra mbi kalë nëpër një prej vendeve më pak të njohura të Evropës? Njihuni ... Read More

Man Utd po e mendon shitjen e yllit të madh

28/04/2019

Manchester United nuk po kalon nëpër një formë të mirë, por as me lojtarët. Manchester United po kalon nëpër një krizë të rezultateve dhe me ... Read More

Tripleta po ‘troket’ në derën e Barcelonës

23/04/2019

Barcelona po kalon nëpër një sezon fantastik. Barcelona është shumë afër që ta fitojë tripletën, gjersa janë gjashtë ndeshje larg. Skuadra katalonase do të përballet ... Read More

500 nënshkrime për ta futur Shkodran Mustafin në burg

22/04/2019

Shkodran Mustafi po kalon nëpër një sezon të tmerrshëm. Shkodran Mustafi është duke u kritikuar shumë për sezonin më të dobët në karrierën e tij. ... Read More

Instagram eksperimenton me diçka që nuk do ta besoni

19/04/2019

Instagram ka konsideruar mundësinë e fshehjes së numrit të pëlqimeve nëpër foto në mënyrë që audiencat të mos shohin sesa persona kanë pëlqyer një postim ... Read More

Vaksinimi i nxënësve në terren do të fillojë të hënën

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T10:16:30+02:00 Vaksinimi i nxënësve nëpër shkolla nuk do filloje sot por të hënën, mëson Alsat. Pavarësisht vendimit te djeshëm nga ana e Ministrisë së ... Read More

Qarkullimi rrugor po zhvillohet nëpër rrugë të thata dhe intensitet mesatar

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:49:53+02:00 Qarkullimi nëpër rrugët e vendit po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i qarkullimit  në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në ... Read More

Qytetarët thonë se këngëtarë janë të dobët nëpër intervista

14/04/2019

Qytetarët kanë treguar se kush janë artistët që tregohen të dobët nëpër intervista. Në rubrikën “VoxPop” të emisionit “Mirage”, qytetarët janë pyetur se kush janë ... Read More

Cilët këngëtarë janë të dobët nëpër intervista? Ja çfarë thonë qytetarët

13/04/2019

Cilët këngëtarë janë të dobët nëpër intervista? Ja çfarë thonë qytetarët Qytetarët në sheshet e Prishtinës kanë treguar emrat e artistëve që janë të dobët ... Read More