Tag: nesër

Emocionuese/ Dita e madhe po afron, Ledri Vula poston foto me Sarën dhe jep njoftimin e rëndësishëm   

09/10/2020

Pritjes së ëmbël po i vjen fundi… Mesa duket nesër është dita e madhe për Sara Hoxhën dhe Ledri Vulën. Pas 9 muajsh pritjeje, Sara ... Read More

E diela e Beqarëve’ – dita për të gjetur personin binjak

05/01/2020

Nesër është dita më e madhe e vitit për ata që shpresojnë të gjejnë dikë në internet. E Diela e parë e çdo viti, e ... Read More

Para nesh është ‘El Clasico’ më dramatike që kemi parë ndonjëherë, ja pse

17/12/2019

Të mërkurën (nesër) me fillim nga ora 20:00, luhet ‘El Clasicoa’ e parë këtë sezon. Ndeshja do të duhej të zhvillohej më 26 tetor, por ... Read More

Trajneri i Bullgarisë ka këto fjalë për Kosovën

09/06/2019

19:13 | 9 Qershor 2019 19:13 | 9 Qershor 2019 Bullgaria është nesër mysafire e Përfaqësueses së Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian ... Read More

Kuvendi nesër mbanë seancë në përkujtim të 20 vjetorit të masakrës në Burgun e Dubravës

20/05/2019

Nesër bëhen 20 vjet nga Masakra në Burgun e Dubravës. Për këtë 20 vjetor Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë të veçantë në përkujtim ... Read More

Të hënën, marsh protestues në mbeshtetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale

19/05/2019

Nesër (e hënë), në orën 12, në sheshin “Zahir Pajaziti”, në Prishtinë, do të mbahet marsh protestues për mbështetjen e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale ... Read More

Kuvendi mbanë nesër seancë, diskutohet për rezolutën për gjenocidin dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë

15/05/2019

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenarë. Sipas njoftimit për media seanca do të mbahet në orën 10:00. Në këtë seancë do të ... Read More

Kalon rreziku nga vërshimet, nesër vranët me riga lokale shiu

14/05/2019

Nesër mbi vendin tonë, sipas meteorologëve, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. Sipas parashikimit të ... Read More

BE diskuton mbi çështjet aktuale, përfshirë edhe takimin e fundit në Tiranë

13/05/2019

Ministrat e Jashtëm të BE-së do të takohen nesër në Bruksel për të diskutuar lidhur mbi çështje aktuale në skenën ndërkombëtare, duke përfshirë takimin e ... Read More

Nesër nis fushata zgjedhore në katër komunat veriore

12/05/2019

Nesër fillon fushata pesë ditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Kosovës, të cilat do të mbahen më 19 maj. Zgjedhjet ... Read More

Specialistët e stomatologjisë protestojnë nesër para Ministrisë së Shëndetësisë

01/05/2019

Grupi i Specialistëve të Stomatologjisë do të mbajë protestë nesër para Ministrisë së Shëndetësisë, me kërkesat për punësimin e tyre në institucionet publike shëndetësore, përkatësisht ... Read More

Nesër hapet tuneli në hyrje të Mitrovicës

01/05/2019

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se tuneli i Mitrovicës do të hapet nesër (e enjte). Përurimi i tunelit do të bëhet ... Read More