Tag: nesh

Kujdes, nuk duhet të pini kafe në stomakun e zbrazët

17/08/2019

Sapo zgjohemi në mëngjes shumë prej nesh vrapojmë për të përgatitur një kafe dhe zakonisht e konsumojmë me stomakun e zbrazët. Edhe nëse kafja ka ... Read More

Pixel 4 dhe Pixel 4XL: rrjedhin detajet e ekranit dhe kamerave

08/08/2019

Ndërsa vendosim pas nesh Galaxy Note10 dhe Note10 +, e drejtojmë vëmendjen drejt njoftimeve të tjera të ardhshme të telefonave. Google pritet të zbulojë modelet ... Read More

Shenjat që tregojnë se jeni të dehidruar

25/07/2019

Uji ka një rol të rëndësishëm në përfitimet shëndetësore dhe estetike që disa prej nesh i kemi mjaft.Zakonisht rekomandohet të pihen dy litra ujë në ... Read More

Disa fakte për të Dielën

21/07/2019

E diela, për shumicën prej nesh, është dita e fundit e javës. Nata e së dielës është lajmëruesi i së hënës dhe vdekja e fundjavës. ... Read More

Ndryshimi i këtyre shprehive mund të parandalojë disa sëmundje

16/07/2019

Secili prej nesh mund ta ulë rrezikun e demencës dhe shumë çrregullimeve të tjera gjenetike, vetëm duke e ndryshuar stilin e jetesës. Kjo, sipas një ... Read More

Këto janë 5 sëmundjet më të çuditshme dhe më të rralla në botë

15/07/2019

Hipertensioni, astma apo diabeti janë sëmundjet më të përhapura në botë dhe secili prej nesh ka dëgjuar për to. Mirëpo cilat janë sëmundjet më të ... Read More

Këto ushqime që konsumohen shumë shpesh po ju vrasin ngadalë!

20/06/2019

Shumica prej nesh jemi të vetëdijshëm mbi pasojat negative që disa ushqime kanë për shëndetin tonë. Mirëpo gjithsesi, ne i konsumojmë dhe ato janë pjesë ... Read More

Vitaminat “armike” të organizmit

21/05/2019

Shumë prej nesh mendojnë se marrja e vitaminave dhe e suplementeve të ndryshme do t’i zëvendësojë mineralet, proteinat e çdo gjë tjetër që trupi ka ... Read More

Ushqimi natyral që ju ndihmon ta arrini peshën e përsosur në afat rekord

20/05/2019

Humbja e kilogramëve nuk është gjë e lehtë, dhe shumica prej nesh kemi tendenca t’i harrojmë produktet esenciale ushqimore të cilat na ndihmojnë t’i realizojmë ... Read More

Studimi i ri: Niveli i vetmisë suaj varet sa i sinqertë jeni

18/05/2019

Shumica prej nesh kanë të paktën 50 miq, ose të afërm që do të donin t’i ftonin në një ngjarje personale: si martesë, ditëlindje, pra ... Read More

Tre hapa të thjeshtë për të ndaluar gërhitjen

11/05/2019

Një shumicë prej nesh gërhisim në një moment jetësor. Fatmirësisht, edhe ata që gërhitin më së shumti mund të kurojnë këtë zakon, mjafton të ndryshojnë ... Read More

A e dini pse dyert e banjove publike janë të shkurtra?

26/04/2019

Pothuajse secili prej nesh ka shkuar në tualete publike dhe i keni parë dyert e tyre, por asnjëherë nuk e keni analizuar pse ato janë ... Read More