Tag: nevojë

Ju duket sikur ju zihen kembet dhe ju kruhen? Ky eshte rreziku qe ju kanoset!

17/08/2019

Sindroma e këmbëve të lodhura (RLS) është një çrregullim, i karakterizuar nga një nevojë e fortë dhe e pakontrollueshme për të lëvizur këmbët.Njerëzit me RLS ... Read More

Nëse shkoni së paku një herë në tualet gjatë natës, mbase vuani nga kjo sëmundje

11/08/2019

A keni nevojë të urinoni shpesh derisa jenë në gjumë? Jo vetëm që ju krijon bezdi, por urinimi natën mund të jetë shenjë që keni ... Read More

Këto janë ushqimet, për të cilat truri juaj ka nevojë

03/07/2019

Sikurse lëkura dhe lukthi, edhe truri ka nevojë për ushqime specifike për t’u “ushqyer”  dhe për të funksionuar në mënyrë efikase.Truri i njeriut mund të ... Read More

Mësojeni shenjen më xheloze të horoskopit

26/06/2019

Ndonëse partneri, partnerja i ofron gjithë sigurinë dhe dashurinë për të cilën ka nevojë, të lindurit në këtë shenjë vazhdojnë të kontrollojnë me lupë çdo ... Read More

Prindërit nuk marrin gjumë të mjaftueshëm 6 vite pasi që lindin fëmijët

26/06/2019

Sipas fondacionit nacional të gjumit, të rritur kanë nevojë për gjumë jo më pak se 7 deri 9 orë gjatë natës. Por, egziston një problem ... Read More

Këto tri lule patjetër duhet t’i keni në dhomë

19/06/2019

Sipas studimeve, derisa ndodheni në gjumë truri pushon dhe ka nevojë për ajër cilësor, ndërkaq lulet janë më të mirat kur është fjala për lulet ... Read More

Deti ndikon në lumturinë tuaj, ja pse

19/06/2019

“Kam nevojë për det”.Sa shpesh e dëgjojmë këtë shprehje nga dikush që është lodhur nga puna apo nga detyra të tjera? Kanë shumë të drejtë! ... Read More

Ecja, sekreti për të qëndruar në formë

28/05/2019

Ju nuk keni nevojë të jeni të rinj për të ecur ose të jeni të dobët. Gjithkush, ose pothuajse të gjithë mund ta bëjnë këtë. ... Read More

Fatos Jusufi vuan nga Leukemia Acute Mieloide, ka nevojë për ndihmën tuaj

23/05/2019

Fatos Jusufi nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj. Ai është diagnostifkuar me Leukemi Acute Mieloide (AML), sëmundje kjo e cila ka shërim vetëm në ... Read More

Zeka: Kosova ka pasur nevojë për një amabsador si Kosnett

18/05/2019

Deputeti Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, thotë se Kosova ka pasur nevojë për një ambasador, sikur ky i SHBA-ve, Philip Kosnett. Zeka, në një postim në ... Read More

Edita Gjikollin, e cila vuan nga Leukemia Acute, ndihmojeni përmes SMS në Vala

15/05/2019

Edita Gjikolli ka nevojë për ndihmën tuaj. Ajo vuan nga Leukemia Acute, sëmundje kjo e cila shërimin e ka vetëm në shtetet jashtë Kosovës. Bashkshorti ... Read More

Edita Gjikolli vuan nga Leukemia Acute, operacioni i kushton 150 mijë euro, kërkon ndihmë

13/05/2019

Edita Gjikolli ka nevojë për ndihmën tuaj. Ajo vuan nga Leukemia Acute, sëmundje kjo e cila shërimin e ka vetëm në shtetet jashtë Kosovës. Ajo ... Read More