Tag: Nga

Facebook shton një opsion, do t’i paguajë publikuesit

28/10/2019

Nga Facebook, ka një mesazh për industrinë skeptike të lajmeve: Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar. Rrjeti social ka prezantuar para publikut mundësinë Facebook News, ... Read More

Lëngu që të gjithë e kemi në shtëpi e që ka shumë veti shëruese

09/10/2019

Nga studimet rezulton se hirra përmban 16 lloje proteinash. Hirra është e pasur me tetë minerale, vitamina kryesisht ato të grupit B, aminoacide, enzima dhe ... Read More

Pse mund të mos i shohim kurrë alienët?

02/09/2019

Nga Peter Dockrill Universi është në mënyrë të paimagjinueshme shumë i madh, dhe i pajisur me një numër potencialisht të pafundëm botësh, ku mund të ... Read More

Sa është numri ideal i fëmijëve, që i lumturon prindërit?

05/06/2019

Nga Joe Pinsker Brajan Kaplan është një ekonomist, dhe një baba që ka reflektuar shumë mbi gëzimet dhe streset e të qënit prind. Kur e ... Read More

Si ta zbuloni nëse po iu përgjohet WhatsApp-i

20/05/2019

Nga frika e hakerave, WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie për të mbrojtur përdoruesit. Ditën e martë, kompania zbuloi se në platformën e ... Read More

Gjendet vajza e cila u raportua e zhdukur

15/04/2019

Policia ka njoftuar se është gjetur viktima femër  nga Fushë Kosova, e cila ishte raportuar si e zhdukur më 12 prill. “Lidhur me rastin me ... Read More

Katër veprimet e para që duhet të bëni kur digjeni papritur

15/04/2019

Nga pakujdesia në gatim ose në hekurosje ndodh që ndonjëherë të digjemi papritur dhe në ato momente nga dhimbja nuk i mendojmë mirë veprimet.Por nëse ... Read More

Kapet një serb duke kontrabanduar karburante nga Serbia në Kosovë

14/04/2019

Një shtetas i Serbisë është ndaluar të shtunën  nga Policia e Kosovës në një fshat të Leposaviqit, derisa po tentonte të fuste në Kosovë ilegalisht ... Read More

Çfarë humbje për Ermal Mamaqin! Kejvina Kthella do ju bëjë të dridheni, publikon foto tunduese

21/03/2019

U largu nga  emisioni ‘Xing’ për t’i dhënë vetes një mundësi më të mirë në Itali. Modelja la në mes angazhiomin me emisionin e Ermal ... Read More

Barcelona kërkon të përfitojë 40 milionë euro nga Gomes e Suarez

26/02/2019

Bordi i klubit të Barcelonës pret që të mbledh para  nga shitjet e Andre Gomes dhe Denis Suarez. Të dy lojtarët janë aktualisht në huazim ... Read More

LSDM: Mickoski po kërkon aministi për Gruevskin

02/10/2018

Nga Lidhja Social Demokrate sot reaguan duke thënë se shpikja e kërkesave të reja nga ana e Hristijan Mickoskit, si ajo për Prokuror publik, është ... Read More

Ndërron jetë edhe personi i dytë nga përleshja me armë në Shkup në rrugën “Ruzvelltova”

29/09/2018

Nga lëndimet nga përleshja që mbrëmë një orë pas mesnatës ndodhi në rrugën “Ruzvelltova” ndërroi jetë edhe një persona nga tre personat që ishin në ... Read More