Tag: ngadalë

Shkencëtarët: Hëna po tkurret

15/05/2019

Një hulumtim i ri tregon se Hëna ngadalë po tkurret ndërsa brendësia e saj është ftohur gjatë epokave, duke krijuar mijëra rrudha të vogla sipërfaqësore. ... Read More

Аtmosferë e qetë në kufirin me Greqinë

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T16:24:36+02:00 Kampi i refugjatëve Diavata në Selanik ngadalë po zbrazet. Refugjatët dhe emigrantët të cilët disa ditë me radhë tentuan ta kalojnë kufirin grek ... Read More

Horoskopi javor: Për dikë kjo javë do të jetë ideale për pushim, për dikë tjetër për punë, ndërkaq dikush do të jetë i lumtur në dashuri

25/03/2019

Java e fundit e këtij muaji ngadalë po na afrohet tinëzisht Së shpejti do ta përcjellim marsin, prandaj shfrytëzojeni javën e cila është para jush ... Read More

Pulpa të çelikta: Këshilla për këmbë muskulore dhe të fuqishme

23/03/2019

Pulpat janë një ndër pjesët e trupit të cilat rriten më ngadalë dhe ofrojnë rezistencë më të madhe Po ju paraqesin pesë këshilla të cilat ... Read More

Ndarjet e vitit 2018 në botën e Holywoodit

02/01/2019

Këtij viti po i vjen ngadalë fundi dhe është e sigurt se do ta kujtojmë për shumëçka. Që nga martesat deri tek ndarjet kanë shënuar ... Read More

Duroni edhe pak: Këto katër shenja të horoskopit do t’ju sjellin sukses në vitin 2019

05/12/2018

2018-a përfundimisht ishte vit plot me ngritje dhe rënie. Ngadalë, por sigurt po shkojmë drejt 2019-s dhe çdokush është plot parashikime se çfarë do t’u ... Read More

Ohër, porti i qytetit në gjendje të rëndë

01/12/2018

1 Dhjetor 2018 / 17:00 Porti i qytetit në Ohër ngadalë po rrënohet. Janë dëmtuar disa nga murrët mbështetës ndërsa një pjesë e gurëve kanë ... Read More

E thonë studiuesit: Kulla e Pizës ka humbur 4 centimetra të anësisë së saj

21/11/2018

Kulla legjendare e Pizës është e qëndrueshme dhe ka humbur ngadalë një pjesë të vogël të anësisë së saj. Kështu së paku, siç shkruajnë mediat ... Read More

Kujdes, mos gaboni!

12/10/2018

Dashuria është si ngasja e automobilit: starton ngadalë, vozit shpejt, por frenon vetëm kur është, shumë vonë. (Sagani) Abdirahim IdriziPoliklinika “Galaxy”[email protected] Doja të ndihesha i ... Read More

Kanceri i prostatës – tri shenjat që tregojnë se sëmundja ka avancuar dhe ju nevojitet ndihmë urgjente

04/10/2018

Simptomat e kancerit të prostatës mund të zhvillohen ngadalë dhe të mos vërehen për shumë vjet. Simptomat zakonisht nuk shfaqen derisa të ketë presion mbi ... Read More

Astro-paralajmërim: Për këto tri shenja horoskopi shtatori do të jetë muaji më i rëndë!

04/09/2018

Duke na u afruar ngadalë fundi i vitit, është më se e vërtetë që dëshironi të dini se çfarë ju parashikojnë yjet në fundin e ... Read More

Aroma e parfumeve në shishe të vogla mbetet gjatë e freskët

20/07/2018

Mbajtja e shishes gjysmë të zbrazët të aromës së preferuar në dollap i mundëson oksigjenit që ngadalë të hyjë brenda dhe të ndryshojë aromën e ... Read More