Tag: Ngjarja

Fansi i çon sms/ Acarohet Fjoralba Ponari: Hëngsh veten! U lumtë nënave shqiptare për bijtë

04/06/2020

Ngjarja e rëndë e abuzimit seksual të 15-vjeçares në Tiranë ka sjëllë reagime të shumta edhe nga figurat publike në vendin tonë. Edhe moderatorja Fjoralba ... Read More

Shpallja e nominimeve të “MTV VMA”, kjo shqiptare mbetet jashtë

24/07/2019

09:44 | 07/24/2019 Po afrohet ngjarja më e madhe në industrinë e muzikës. “MTV Video Music Awards” do të mbahet më 26 gusht, ndërsa mbrëmë ... Read More

Në premierën e filmit “Once Upon a Time in Hollywood” në Kanë, të ftuara edhe dy shqiptare

22/05/2019

13:31 | 22 Maj 2019 13:31 | 22 Maj 2019 Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Kanë këto ditë është ngjarja më e komentuar në shoubiz. ... Read More

Prova të reja për vrasjen e Ivanoviqit, shumë dëshmitarë të intervistuar

18/05/2019

Ngjarja e 16 janarit të vitit të kaluar po vazhdon të sfidojë organet e drejtësisë në Kosovë. Saktësisht në mëngjesin e 16 janarit të 2018-ës, ... Read More

Mblidhen rreth 24 mijë franga në mbrëmjen bamirëse “Shpëto Jetë” në Cyrih për nënat dhe fëmijët në Kosovë

11/05/2019

Është përmbyllur me shumë sukses ngjarja bamirëse “Shpëto Jetë” e cila u mbajt për të tretën herë me radhë më 10 Maj 2019 në Hotelin ... Read More

Ministrja Xhaçka takon kontingjentin shqiptar pas ngjarjes në bazën ushtarake

08/05/2019

  Më pak se 24 orë nga ngjarja në bazën Camp Adazi në Letoni, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka udhëtoi drejt Rigës për të vizituar ... Read More

53 vjeçarja gjendet e vdekur në banesë, dyshohet se u vra nga bashkëshorti

30/04/2019

A,H 63 vjeçar është arrestuar nën dyshimin se ka vrarë bashkëshorten e tij, 53 vjeçare. Zbardhet ngjarja e ndodhur në fshatin Vagalat në Tepelenë dhe ... Read More

Aksident i rëndë në Tiranë, vetura ndahet në dy pjesë (Foto)

29/04/2019

Një aksident i rëndë të hënën ka ndodhur në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në vendit të quajtur “Casa Italia”. Policia e Shqipërisë ka dal në ... Read More

Panairi i Edukimit më 16-17 prill në Prishtinë

05/04/2019

Panairi i Edukimit është ngjarja më e rëndësishme në vend për promovimin e programeve dhe shërbimeve të çdo institucioni arsimore. Panairi i Edukimit, gjithashtu është ... Read More

Momenti kur Elvana Gjata injoron Tuna Sejdiun, nuk i flet

30/03/2019

Premiera e filmit “2 gisht mjaltë” në Cineplexx, ishte ngjarja mbrëmë në Prishtinë që mblodhi shumë fytyra të njohura përveç Elvanes dhe Ermalit, protagonistëve kryesorë ... Read More

Vidhen rreth 70 mijë euro në një shtëpi në Ferizaj, familjarët rrëfejnë ngjarjen (Video)

27/03/2019

Një vjedhje ka ndodhur në një shtëpi në fshatin Dremjak të Ferizajt. Ngjarja ndodhi teksa familjarët ishin aty.  Thonë se persona të panjohur u vodhën ... Read More

Lansimi i zgjidhjes digjitale “EduPerformanca” të Projektit Tech4Policy (Foto)

25/03/2019

Në hapësirën e Termokiss, në Komunën e Prishtinës do të zhvillohet ngjarja përmbyllëse e Projektit Tech4Policy Përmes një angazhimi të ngushtë me qytetarët dhe liderët ... Read More