Tag: ngjarje

Derby – Cardiff: Alarm urgjence në Angli, tifozët dhe lojtarët evakuohen nga stadiumi

13/09/2019

22:15 | 09/13/2019 Një ngjarje  e pazakontë ka ndodhur sot në futbollin anglez, para fillimit të takimit mes Derby dhe Cardiff. Lojtarët e Derby dhe ... Read More

Piloti i “Iraqi Airways” u kërkon udhëtarëve para për karburant të aeroplanit

30/07/2019

Në aeroportin Kartaxha (Tunis Carthage) të Tunizisë ka ndodhur një ngjarje jo e zakonshme. Një avion pasagjerësh i shoqërisë ajrore irakiane “Iraqi Airways” u furnizua ... Read More

Dalin specifikat e plota të Galaxy Note 10 dhe Note 10+

23/07/2019

Këta telefona do të lansohen në pak më shumë se dy javë, më 7 gusht, në një ngjarje të veçantë në New York City. Samsung ... Read More

Ndodhën për herë të parë, këto ngjarje u futën në histori

05/06/2019

Në histori përfshihen ngjarje që ndodhin për herë të parë, apo që kanë një rëndësi të jashtëzakonshme për interesin e komunitetit.  Nga shpikja e kompjuterit ... Read More

Presidenti i La Liga-së: Messi është lojtari më i mirë në histori të kampionatit spanjoll

15/05/2019

14:23 | 15 Maj 2019 14:23 | 15 Maj 2019 LaLiga festoi 90 vjetorin e themelimit të saj në stadiumin e Espanyol në një ngjarje ... Read More

17 vjeçari i ishte vënë pas, adoleshentja shqiptare vetëhelmohet

05/05/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të diele, ku një adoleshente shqiptare është vetë-helmuar me pesticide si pasojë e përndjekjes së vazhdueshme që i ... Read More

Mësuesja theret tri herë me thikë nga nëna e nxënëses, QKUK jep detajet – versioni i policisë dhe reagimi i Shpend Ahmetit

30/04/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në mëngjes ku një mësuese është therur me thikë në shkollën “7 Marsi”, në lagjen Kalabria në Prishtinë. ... Read More

Theret me thikë një mësuese në Prishtinë, arrestohet e dyshuara

30/04/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 10:30, në një shkollë në lagjen Kalabria në Prishtinë, ku një mësuese është therur me thikë. ... Read More

Vdekja e nënës së re në Elbasan, familjarët akuzojnë mjekun

22/04/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në spitalin e Elbasanit, ku një vajzë e re, vetëm 25 vjeçe ka humbur jetën një ... Read More

Vetëvritet një 24 vjeçar në Han të Elezit – policia jep detaje

11/04/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Gorancë të Hanit të Elezit, pasi një 24-vjeçar dyshohet se e ka vrarë vetën me armë zjarri. ... Read More

“Në Itali s’ka drejtësi”, shqiptarja i vë flakën vetes në gjykatën e Riminit

02/04/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rimini të Italisë, ku një 58 vjeçare me origjinë shqiptare i ka vënë zjarrin vetes në ambientet e ... Read More

Aksident në Gërçec të Sarajit, lëndohet një fëmijë 7 vjeçar

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T11:54:49+02:00 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në komunën Saraj të Shkupit, por fatmirësisht pa viktima. Sipas policisë, të dielën, më datë 31.03.2019 në ... Read More