Tag: ngjarjen

Përmbyllët mbështetja e BE-së për fuqizimin e sistemit të drejtësisë në Kosovë

16/05/2019

Zyra e Bashkimi Evropian dhe Përfaqësuesit Special të BE-së organizon ngjarjen përmbyllëse të projektit të binjakëzimit të BE-së “Fuqizimi i formulimit të politikave dhe hartimit ... Read More

Shefi i Shtabit te Përgjithshëm të FA, tregon e si vdiq efektivja dhe u plagosen dy pjesëtarë të tjerë në Letoni

06/05/2019

Shefi i Shtabit te Përgjithshëm, gjeneral Bardhyl Kollçaku ka dhenë sot detaje për ngjarjen e rende te ndodhur ne Letoni, teksa gjate procesit të asgjësimit ... Read More

‘Bild’: Grabitësit e Rinasit kishin eksploziv, janë në arrati me milionat

11/04/2019

E përditshmja më e madhe gjermane, Bild, vazhdon ta ketë tek lajmet kryesore ngjarjen e Rinasit. Lajmi vazhdon të jetë ndër dy-tre më të lexuarit ... Read More

Cineplexx sjell filmin horror që do t’ju lë pa gjumë për një kohë të gjatë

19/03/2019

Këtë të enjte mbrëma, Cineplexx organizon ngjarjen “Horror Night” me premierën e filmit më të pritur të zhandrit horror, Us. Filmi Us po vlerësohet shumë ... Read More

Zbardhet krimi në Korçë, djali mbyti nënën e tij, me sende të forta

05/03/2019

Policia e Shqipërisë ka zbardhur ngjarjen e ndodhur të hënën në Korçë ku 84-vjeçarja Nazime Demollari gjeti vdekjen në banesën e saj. Sipas të dhënave ... Read More

Shfaqen imazhet e telefonit të palosshëm Huawei, në prag të lansimit

23/02/2019

Imazhet e zbuluara të materialeve promovuese për ngjarjen e ardhshme të kompanisë “Connecting the Future” në MWC 2019, tani na kanë dhënë vështrimin e parë ... Read More

Modeli Galaxy S10 me rrjet 5G do të lansohet në tregun evropian gjatë muajit qershor

21/02/2019

Samsung përfundoi ngjarjen e tyre Unpacked mbrëmjen e kaluar me një formacion të ri të telefonave Galaxy, një altoparlantë të ri me asistentin e zgjuar ... Read More

Vrasja e dyfishtë në Vlorë, policia jep detaje të reja

18/02/2019

Policia e Vlorës bën me dije per ngjarjen e djeshme që mbeten te vrare dy persona dhe një i tretë mbeti i plagosur, janë gjetur ... Read More

Dua Lipa fiton dy çmime në “Grammy Awards”, artistët i gëzohen suksesit të shqiptares

11/02/2019

Dua Lipa ka shkruar historinë me arritjen e mbrëmshme në ngjarjen kryesore botërore të muzikës. Këngëtarja shqiptare ka fituar dy çmime prestigjioze duke konfirmuar se ... Read More

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

11/02/2019

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia ... Read More

Samsung Galaxy S10e shihet në fotot e sapo-publikuara

06/02/2019

Samsung pritet të njoftojë një trio të telefonave Galaxy S10 në ngjarjen e tyre Unpacked më 20 shkurt. Kemi parë konceptet e modeleve standarde S10 ... Read More

Kësaj radhe pa nikoqir kryesor, ceremoninë e Oscarit do ta udhëheqin 13 personalitete të ndryshme

05/02/2019

Pas 25 vjetëve do të ketë ndryshime në ngjarjen kryesore të filmit në botë. Akademia Amerikane e Arteve dhe Shkencave të Filmit ka zbuluar një ... Read More