Tag: ngjarjet

Kosova nuk i arriti rezultatet e pritura në basketboll gjatë 2019

02/01/2020

Një nga ngjarjet kryesore ishte zhvillimi i Kampionatit Evropian, Divizioni B për femra U20 në Prishtinë. Organizimi ishte në nivel të jashtëzakonshëm dhe për këtë ... Read More

Ngjarjet e vitit 2019 në basketbollin kosovar

01/01/2020

Një nga ngjarjet kryesore ishte zhvillimi i Kampionatit Evropian, Divizioni B për Femra U20 në Prishtinë. Organizimi ishte në nivel të jashtëzakonshëm dhe për këtë ... Read More

Përpjekjet që të largohemi nga dhimbja mund të na shkaktojnë më shumë dhimbje

06/05/2019

Janë mendimet tona dhe interpretimi që ne i bëjmë ngjarjeve që na lëndojnë, dhejo patjetër ngjarjet që përjetojmë Shkruan : Latif Hoxha – Specialist i Psikologjisë Klinike dhe Psikoterapisë ... Read More

Mustafa i tronditur nga vrasja e trefishtë në Prishtinë dhe shembja e Hotel “Adriatikut”

22/04/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar për ngjarjet e sotme, rastin e vrasjes së trefishtë në Prishtinë dhe shembjen e Hotel ... Read More

Dhuna në Kuvend, heshtje për faljen e të dënuarve

13/04/2019

S A 2019-04-13T15:54:29+02:00 Dejan Davidovski, i dyshuar për ngjarjet e 27 prillit, u arrestua në Suedi më 7 prill. Ai është aktualisht në paraburgim në ... Read More

Mbi 400 mijë shqiptar të Kosovës ishin dëbuar në Maqedoni

10/04/2019

Ngjarjet e Bllacës në vitin 1999 kishin vërshuar gjithë botën. Mediat botërore pandërprerë kanë raportuar mbi vuajtjet e shqiptarëve të cilët me ditë të tëra ... Read More

“27 prilli”, kërkesat për falje mbërrijnë tek Ivanovi

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T19:09:03+02:00 Disa nga të dënuarit për ngjarjet e përgjakshme në Kuvend më 27 prill kërkojnë që presidenti në largim Gjorge Ivanov t’i falë ata. ... Read More

Nuk është martuar Ema Uka

20/03/2019

Një fotografi e publikuar në rrjetin social Instagram, ka bërë që të aludohet mbi ngjarjet e fundit në jetën e saj private. Bëhet fjalë për ... Read More

Ekspertët: Dënimi për dhunën në kuvend, pjesërisht i drejtë

16/03/2019

16 Mars 2019 / 16:02 Dënimet me burg për të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit janë të larta, por edhe vepra për të cilën ... Read More

Çavkov e dhuron “vilën në Halkidiki”

16/03/2019

16 Mars 2019 / 13:17 Pas aktgjykimit në rastin për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit në Kuvend, ku ish drejtori i BSP-së, Mitko Çavkov, ... Read More

Nevoja për preparate

05/03/2019

11 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Mënyra e jetesës dhe ngjarjet e ndryshme shkaktojnë ndryshime në organizëm. Preparatet që po ua rekomandojmë, mund ... Read More

Çento: Më ofruan të jem dëshmitar i mbrojtur për 27 prillin dhe të dëshmoj rrejshëm

19/02/2019

19 Shkurt 2019 / 11:47 Jane Çento, i akuzuar për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, në fjalët e tij përfundimtare tha ... Read More