Tag: ngrënë

Të mirat që sjell për organizmin mjalta me arra

17/06/2020

E mbani mend herën e fundit kur keni ngrënë mjaltë dhe arra? Me siguri do të ketë qenë në shtëpinë e gjyshes, pasi ky ilaç ... Read More

4 arsyet pse duhet të hani hurma tani që është sezoni

09/10/2019

E kemi ngrënë me kujdes nga frika se mos linte njolla, që për mamatë ishin të vështira për t’u hequr, por pa ditur se ç’vlera ... Read More

Ja çfarë shtojnë në sallatat e tyre Beyonce, Selena Gomez e Kim Kardeshian

21/09/2019

Modelet dhe yjet thonë se hanë gjithçka. Postojnë foto duke ngrënë hamburger, akullore, mëngjes me vezë e proshutë. Por nëse ka një gjë nga e ... Read More

Pse disa persona nuk shëndoshen edhe pse hanë shumë?

16/09/2019

Personat që janë të dobët edhe duke ngrënë shumë kanë qeliza adipoze(të dhjamit) më efikase dhe aktive, që në praktikë arrijnë ta shkrijnë dhjamin para ... Read More

Ja pse njerëzit e shëndoshë gërhasin

01/08/2019

Ju keni ngrënë shumë fruta, perime dhe fibra, keni ushtruar dhe keni shmangur pijet me sheqer dhe ende po gërhisni? Sipas National Sleep Foundation, përafërsisht ... Read More

Duke ngrënë akullore mund të humbni peshë

29/06/2019

Nëse digjeni për të ngrënë një akullore në këto ditë të nxehta dhe refuzoni të hani pasi mendoni se do të shtoni peshë atëherë duhet ... Read More

Vezët e fërguara rrisin inteligjencën e bebes gjatë shtatzënisë

02/06/2019

Nëse jeni duke ngrënë ushqime të fërguara për mëngjes dhe jeni shtatzëne, atëherë urojeni veten sepse jeni duke i bërë mirë bebes!Kjo sepse, sipas një ... Read More

Shqetësimet që vijnë nga aciditeti i lartë në stomak

29/05/2019

Janë të shumtë pacientët që ankohen se pasi kanë ngrënë u krijohet ndjesia e rikthimit të ushqimit mbrapsht nga stomaku për në ezofag. Mjekët shpjegojnë ... Read More

Alarmon Gjukanoviq dhe ekspertët nga Kosova e Shqipëria: Rusia dhe Kina po e rrezikojnë Ballkanin Perëndimor

11/05/2019

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, por edhe një sërë ekpertësh rajonalë ngrenë alarmin se nëse Bashkimi Evropian nuk vepron shpejt, Ballkani Perëndimor do ... Read More

Keni vazhdimisht fryrje barku: Pesë shkaqet “tinëzare” që fshihen pas kësaj ndjesie dhe si t’i shmangni ato

12/03/2019

E dini që duke e tepruar me ushqimin ose duke ngrënë shumë shpejt përfundoni me fryrje barku? Por nëse nuk keni bërë asnjërën prej tyre ... Read More

Një burrë i bllokuar në borë për pesë ditë thotë se mbijetoi duke ngrënë salcë (Foto)

04/03/2019

Një burrë nga Oregon i tha autoriteteve se ai dhe qeni i tij mbijetuan duke ngrënë pako me salcë, pasi ata ishin bllokuar nga bora ... Read More

Zbulohet se çfarë përmbante menyja e darkës së Donald Trump dhe Kim Jong-un

27/02/2019

Kim Jong-un u takua në Vietnam me presidentin amerikan, Donald Trump. Ata u ulën për të ngrënë në orën 7:00 të orës lokale pas një ... Read More