Tag: ngrohtë

Përse duhet të pini qumësht të ngrohtë para gjumit

11/07/2019

Legjendë urbane apo vërtetë se pirja e një filxhani me qumësht të ngrohtë të ndihmon që të flini gjumë? Shkenca prapa besimit se kjo pije ... Read More

Fundjava në Kosovë me mot të ndryshueshëm

25/05/2019

Në fundjavë mot më stabil dhe më i ngrohtë, mundësi për reshje lokale shiu 24.05.2019 – Ditëve të fundjavës fusha më stabile dhe masa të ... Read More

Kthehet pranvera – ngritën temperaturat në Kosovë

18/05/2019

Fundjava me mot më të ngrohtë, të shtunën intervale më të gjata me diell, ditën e diel mundësi për reshje lokale shiu. 17.05.2019 – Masa ... Read More

Të shtunën mot i ngrohtë, nga e diela mot me shi në Kosovë

11/05/2019

Fundjava me mot të ngrohtë dhe kthjellime. Të dielën më vonë me shi. Java në vijim me mot më të ftohtë dhe me shi. Ditën ... Read More

Të dielën mot me diell në Kosovë

20/04/2019

Gjatë fundjavës intervale më të gjata me diell, të dielën dhe të hënën më ngrohtë. Ditën e martë më freskët, mundësi edhe për shi. Fushat ... Read More

Fundjavë e ngrohtë në Kosovë – ngrihen temperaturat

19/04/2019

Gjatë fundjavës intervale më të gjata me diell, të dielën dhe të hënën më ngrohtë. Ditën e martë më freskët, mundësi edhe për shi. 19.04.2019 ... Read More

Të dielën mot me diell – në fillim të javës më ftohtë dhe reshje shiu

23/03/2019

Fundjava e ngrohtë dhe me diell. Në fillim të javës së ardhshme ftohtë, mundësi për shi, e në vise malore borë. 22.03.2019 – Anticikloni mbi ... Read More

Mot i ngrohtë në fundjavë

15/03/2019

Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha ... Read More

Kthehet moti i ngrohtë – ngritën temperaturat

15/03/2019

Ditëve në vijim përmirësim i motit, fundjava e ngrohtë dhe me diell Fusha anticiklonike nga Atlantiku ditëve në vijim do të shtrihen përgjatë Mesdheut dhe ... Read More

E diela me diell, nga e hëna reshje shiu e bore

10/03/2019

Gjatë fundjavës mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngrohtë, me vranësira dhe diell. Në fillim të javës së ardhshme ftohtë me mundësi ... Read More

Fundjava me diell, nga e hëna reshje bore

09/03/2019

Në fundjavë kryesisht mot i ngrohtë, me vranësira dhe diell. Në fillim të javës së ardhshme ftohtë me mundësi për reshje të dobëta bore. Ditëve ... Read More

Edhe sot temperatura pranverore në vendin tonë

08/03/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të vazhdojë të mbizotërohet nga mot i ngrohtë dhe me diell. Temperaturat maksimale do të ... Read More