Tag: ngushtë

Lexojeni parashikimin e yjeve për sot

20/11/2019

DashiEkziston mundësia që të bëheni nostalgjik sot dhe të ndjeni mall për një mik të ngushtë, të cilin keni kohë pa e takuar. Do t’ju ... Read More

Rrahje në Bundesligë, Abraham rrëzon keq trajnerin e Freiburg

10/11/2019

22:58 | 11/10/2019 Freiburg ka arritur të mposhtë Eintracht Frankfurtin me rezultat të ngushtë 1-0. Goli i vetëm i këtij takimi u shënua nga ish-sulmuesi ... Read More

Këta janë frutat që e luftojnë kolesterolin e keq

11/10/2019

Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore ... Read More

Kim Kardashian pagëzon fëmijët në Armeni

11/10/2019

Kardashian kishte veshur një fustan të ngushtë bezhë dhe u ndal për të bërë foto me fansat lokalë. Pagëzimi u mbajt në Holy Echmiadzin, katedralja ... Read More

Katër frutat që e luftojnë kolesterolin e keq

09/10/2019

Kolesteroli i lartë dhe problemet me zemrën janë të lidhura ngushtë dhe mund të kthehen në një rrezik të vërtetë për organizmin. Sipas Organizatës Botërore ... Read More

Zgjohesh e trembur në mëngjes? Trupi yt po vuan nga ky shqetësim

10/05/2019

Stresi dhe pagjumësia janë të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën. Sipas mënyrës së si flini, ka dy lloje njerëzish: Gjumashët dhe ata që zgjohen shumë herët ... Read More

Conte tek Roma? Ja çfarë thotë Totti

06/05/2019

16:23 | 6 Maj 2019 16:23 | 6 Maj 2019 Emri i Antonio Conte tash e një kohë po lidhet ngushtë me një kalim tek ... Read More

Tayna me vallëzim provokativ para kamerës

26/04/2019

14:42 | 04/26/2019 Tayna e veshur ngushtë i ka treguar edhe njëherë linjat trupore. Reperja Tayna është aktive në llogarinë e saj në Instagram dhe ... Read More

Arrestohet grupi i grabitësve me maska në Ferizaj

16/04/2019

Prokuroria Themelore në Ferizaj në bashkëpunim të ngushtë me Policinë e Kosovës- Njësia e Hetimeve Rajonale në Ferizaj, pas një pune hetimore intensive, ka arrestuar ... Read More

Gratë në Kosovë të diskriminuara në shumë sfera

11/04/2019

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) në bashkëpunim të ngushtë me Bashkimin Evropian (BE), Agjencinë për Barazi Gjinore dhe institucionin e Avokatit të Popullit, sot ... Read More

Lansohet raporti “Diskriminimi me bazë gjinore dhe punësimi”

11/04/2019

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) në bashkëpunim të ngushtë me Bashkimin Evropian (BE), Agjencinë për Barazi Gjinore dhe Institucionin e Avokatit të Popullit, do ... Read More

Çfarë duhet të bëni nëse qëndroni para kompjuterit?

07/04/2019

Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i tij shpesh sjell probleme të ... Read More