Tag: Niko

Bayern e largon Kovacicin, vjen një super trajner

30/04/2019

Pavarësisht suksesit të mundshëm në Bundesligë dhe në Kupën e Gjermanisë, trajneri Niko Kovac do të largohet nga Bayern Munich në fund të sezonit. Media ... Read More

Kovac tregon cilët janë dy lojtarët e Bayern që po marrin vëmendjen e tij

22/04/2019

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, ka treguar se cilët janë dy lojtarët e skuadrës së tij që po i tërheqin vëmendjen. Kngsley Coman dhe ... Read More

Kovac i kënaqur me qetësinë e Bayern në momentet vendimtare të sezonit

21/04/2019

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, është shprehur shumë i lumtur me paraqitjen e skuadrës së tij këtë fundjavë. Bayern shënoi fitore minimale kundër një ... Read More

Conte dëshpëron Interin, zgjedh skuadrën e Bundesligës

16/04/2019

Bayern Munich po mendon të ndërpresë bashkëpunimin me Niko Kovaçin në fund të sezonit. Sezoni me shumë luhatje dhe eliminimi nga Liga e Kampionëve, kanë ... Read More

Conte e pranon ofertën e skuadrës së madhe evropiane

16/04/2019

Bayern Munich duket se do t’i ndajë rrugët me Niko Kovac në fund të sezonit. Niko Kovac arriti ta rikthente Bayern Munichun në pozitën e ... Read More

Kovac paralajmëron lojtarët e tij: Asgjë nuk ka përfunduar në Bundesliga

07/04/2019

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, ka qëndurar me këmbë në tokë pas fitores në ‘Der Klassiker’. Gjiganti bavarez shënoi fitore me rezultatin 5:0 në ... Read More

Kovac: Duhet të fokusohemi në kampionat

16/03/2019

Trajneri i Bayern Munichut, Niko Kovac, ka sugjeruar lojtarët e tij që të jenë të qetë dhe të fokusohen në sigurimin e dy trofeve vendore. ... Read More

Kovac: Nuk flas për Dortmundin, jam i lumtur me ecurinë tonë

03/03/2019

Niko Kovac këmbëngul se nuk po mendon për Borussia Dortmundin, pavarësisht se Bayern Munichu i tij barazoi me pikë në krye të tabelës në Bundesliga. ... Read More

Klopp shpjegoi grindjen me Kovacin: Kroati e pranoi gabimin, kërkoi dy herë falje

20/02/2019

Jurgen Klopp dhe Niko Kovaç paksa u fjalosen menjëherë pas fishkëllimës finale të ndeshjes Liverpool dhe Bayern Munich në Ligën e Kampionëve (0:0). Më vonë, ... Read More

Kovac: Liverpooli është skuadër e madhe, duhet të japim 150 për qind 

18/02/2019

Trajneri i Bayern Munichut, Niko Kovac ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Liverpoolit. Bavarezët janë mysafirë të Liverpoolit ... Read More

Shtohen zërat për largimin e Jamesit, sulmuesi nuk ka stërvitur me klubin

23/01/2019

Siç vuri në dukje revista “Kicker”, Niko Kovac i ka dhënë mesfushorit kolumbian një ditë të lirë, e cila gjë i shton thashethemet për një ... Read More

Ne jemi ndjekësit – Kovac deklaron gatishmërinë e Bayernit për ta ndjekur Dortmundin

19/01/2019

Trajneri i Bayern Munichut, Niko Kovac, ka thënë se ekipi i tij është gati që ta ndjekë Dortmundin. Pas fitores ndaj Hoffenheimit, Bayerni është afruar ... Read More