Tag: nisin

Kështu mund ta parandaloni sulmin në zemër

15/11/2019

Problemet me të nisin që nga shtrëngimet e lehta, e deri tek atakët kardiak të cilët mund të jenë një rrezik shumë shqetësues për jetën. ... Read More

Ja pse duhet të pini sa më shumë kafe

14/07/2019

Shumica e personave nuk mund ta nisin ditën pa një filxhan kafe, disa të tjerë me një nuk mjafatohen dhe nisin të dytin. Gjithsesi kjo ... Read More

Pini sa më shumë kafe, përmirëson funksionimin e këtij organi

11/07/2019

Shumica e personave nuk mund ta nisin ditën pa një filxhan kafe, disa të tjerë me një nuk mjafatohen dhe nisin të dytin. Gjithsesi kjo ... Read More

“Gati për gjysmë-maratonë”, Haradinaj me gruan nisin ditën me aktivitete fizike

28/04/2019

“Gati për gjysmë-maratonë”, Haradinaj me gruan nisin ditën me aktivitete fizike Kryeministri Ramush Haradinaj është vazhdimisht aktiv me aktivitete fizike. Kryeministri Ramush Haradinaj këtë të ... Read More

Ministri Lleshaj, në interpelancë nga opozita e re për grabitjen në Aeroportin e Rinasit

18/04/2019

  Kuvendi i Shqipërisë zhvillon sot seancën e radhës plenare. Diskutimet në seancë do të nisin me interpelancën urgjente me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj ... Read More

Nga shtrati i Mozzik dhe Loredanës, janë zgjuar më të kompletuar se kurrë 

17/04/2019

Mozzik dhe Loredana sot po e nisin ditën më të kompletuar se kurrë. Mozzik dhe partnerja e tij Loredana Zefi po vazhdojnë të jenë ndër ... Read More

Milwaukee Boston dhe Rockets e nisin me fitore rrugëtimin në ‘Play Off’, humb Oklahoma

15/04/2019

Milwaukee Boston dhe Rockets e nisin me fitore rrugëtimin në ‘Play Off’, humb Oklahoma Ka vazhduar edhe mbrëmë spektakli në NBA, kur janë zhvilluar ndeshjet ... Read More

Kampionët e nisin me fitore, dy befasi të mëdha në ndeshjet e para të ‘play off’

14/04/2019

Kampionët e nisin me fitore, dy befasi të mëdha në ndeshjet e para të ‘play off’ Ka nisur me shumë befasi faza e ‘play off’ ... Read More

Autoritetet irlandeze nisin hetimet ndaj McGregor, ylli i UFC rrezikon dënimin e lartë

08/04/2019

Autoritetet irlandeze nisin hetimet ndaj McGregor, ylli i UFC rrezikon dënimin e lartë Është raportuar se Conor McGregor është nën hetime nga autoritetet irlandeze, përsëri. ... Read More

Formacionet zyrtare, Kosova me Kolollin dhe Kryeziun kundër Bullgarisë

25/03/2019

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Kosovës e Bullgarisë.“Dardanët” do të nisin rrugëtimin për “Euro 2020” pothuajse me formacion më të mirë të mundshëm, ... Read More

Gazzetta dello Sport: Shqipëria e Panuccit vështirë ta përsëritë suksesin e ekipit të De Biasit

20/03/2019

Të enjten nisin ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’. Do të jenë pikërisht Kazakistani dhe Skocia, ekipet kombëtare që do të shkelmojnë topin e ... Read More

Allegri zbeh rëndësinë e ndeshjes ndaj Atleticos: Nuk është më e madhja e sezonit, sepse nëse kualifikohemi nuk e kemi fituar Ligën e Kampionëve

11/03/2019

Massimiliano Allegri ka thënë se Leonardo Spinazzola dhe Martin Caceres mund të nisin nga minuta e parë në ndeshjen kundër Atletico Madridit, ndërsa ka thënë ... Read More