Tag: nisjes

Historia e rrallë/ Kosovari i shkruan ministrit italian: Dua të gjej ushtarin e takuar 21 vjet më parë

18/06/2020

Me rastin e 21-vjetorit të nisjes së misionit të Nato-s në Kosovë, një djalë nga Kosova, Shpend Lila, i shkroi në “Twitter” ministrit të Mbrojtjes, ... Read More

Rama: Shqipëria partner i besueshëm i BE!

21/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në ceremoninë e nisjes së misionit të FRONTEX në Shqipëri tha se ky është një element i qartë, por edhe ... Read More

PD: Sot marshim paqësor

13/05/2019

Partia Demokratike, përmes Sekretarit të saj të Përgjithshëm, Gazment Bardhi ka reaguar pak para nisjes së protestës së pestë kombëtare në Tiranë, duke hedhur poshtë ... Read More

Thaçi: Fola me Ramën për kufirin, s’do lejojmë në Kosovë modelin e Bosnjës

09/05/2019

Samiti Brdo-Brijuni kësaj radhe u mbajt në Tiranë. Dje, pak përpara nisjes të  samitit, presidenti Kosovës, Hashim Thaçi ka patur një shtrëngim duarsh  me homologun ... Read More

“Blick.ch”: Si ekipi kombëtar i Kosovës e bëri për vete një vend të tërë me magjinë e tij!

28/03/2019

“Blick.ch” i ka kushtuar një artikull të veçantë Kombëtares së Kosovës pas nisjes së kualifikimeve për herë të parë në histori për Kampionatin Evropian “Euro ... Read More

Fotot e rralla të vitit 1999: Këngëtarja e njohur shqiptare shfaqet e alivanosur, duke ikur nga barbarizmi serb

25/03/2019

Ditën e djeshme u shënua 20 vjetori i nisjes së bombardimeve të forcave aleate të NATO-s ndaj bazave ushtarake serbe.Fushata 72 ditore u shoqërua me ... Read More

Këngëtaret e Spice Girls, seks me njëra-tjetrën

24/03/2019

“Kjo ndodhi dhe, ne qeshëm shumë.”Mel B lëshon “bombën” dy muaj para fillimit të nisjes së turit të ribashkimit të “Spice Girls”. Dhe thërret në ... Read More

FFK-ja arsyetohet pse në disa bileta fillimi i ndeshjes Kosovë-Danimarkë është në ora 18:00

21/03/2019

Ora e nisjes së miqësores së futbollit Kosovë-Danimarkë është shënuar gabimisht në biletat për ata që duan ta ndjekin nga afër ndeshjen. Federata e Futbollit ... Read More

SHBA kërkojnë që të refuzohet dhuna në protestën e opozitës në Shqipëri

21/02/2019

Pak kohë para nisjes së protestës së opozitës para Parlamentit të Shqipërisë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka kërkuar nga protestuesit ... Read More

PVD: Marrëveshja Kosovë-Serbi nuk do të ishte e plotë, pa përgjigje për pozitën e shqiptarëve në Luginë

25/01/2019

Partia për Veprim Demokratik konsideron se në prag të nisjes së fazës finale të bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, të cilat duhet të rezultojnë jo ... Read More

Rexhep Selimi: Çka keni për të thënë ju 82 deputetë që votuat Gjykatën Speciale në vitin 2015

13/01/2019

Pas nisjes për në Hagë të Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafës, ka reaguar deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi. Përmes një shkrimi në Facebook, Selimi ka ... Read More

Veseli: Lushtaku dhe Mustafa, do ta mbrojnë luftën e shenjtë të UÇK-së

13/01/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pas nisjes për në Hagë të Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafës, ka deklaruar se është vetëm një e vërtetë për ... Read More