Tag: një

Arian Bujupi sjell remiksin e këngës “Çika çika”, bashkëpunon me portorikanin Farrukoo

22/02/2019

Para tetë muaj solli një këngë që shumë shpejt u shndërrua në hite mbarëshqiptar. “Çika çika”, titullohet kënga e sjell nga Ardian Bujupi dhe Xhensila ... Read More

Diona Fona kujt i thotë në këngën e re “E ke dit”

22/02/2019

Edhe një këngë e re i është bashkuar numrit të madh të projekteve që janë publikuar kohët e fundit. Një ndër to është edhe Diona ... Read More

Strugë, punime ndërtimore në vendin ku u dogj kallami

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 19:18 Në afërsi të vendit ku javën e shkuar u ndez një pjesë e kallamit mes Strugës dhe fshatit Kalishtë, për ... Read More

“Fehi N’D” me Fehmi Feratin sonte në RTV Dukagjini

22/02/2019

Edhe një emision satiriko-homirstik po i bashkohet televizioneve tona kosovare. Sonte në TV Dukagjini nis transmetimi i projektit më të ri të komedianit Fehmi Ferati, ... Read More

KosLift mbështet 1000 studentë nga UP-ja dhe RIT Kosova, si dhe 60 biznese (Video)

22/02/2019

KosLift është një projekt i financuar nga Ambasada Norvegjeze dhe implementohet nga IPKO Foundation dhe partneri i saj RIT Kosovë (A.U.K). KosLift ka për qëllim ... Read More

Kapiteni i Gjilanit, Kastrati: Jemi të gatshëm për duelin kundër Flamurtarit

22/02/2019

Kapiteni i Gjilanit, Ylber Kastrati në një prononcim për faqen zyrtare të klubit, foli për përgatitjet e skuadrës për ndeshjen ndaj Flamurtarit. Kastrati u shpreh ... Read More

Mjegulla e rrallë me ngjyrë rozë, e ka mbuluar gjatë mëngjesit një pjesë të Anglisë (Foto)

22/02/2019

Banorët e jug perëndimit të Anglisë, janë zgjuar sot në një mjegull të rrallë me ngjyrë rozë, derisa temperatura shënonte rreth 18 gradë Celsius, dyfish ... Read More

Përse meshkujve u duken të pa rezistueshme gratë më të vjetra?

22/02/2019

Pranojeni – shumica prej nesh kur e imagjinojmë një çift, gjithmonë përbëhet nga një femër e re dhe një mashkull pak më i vjetër. Një ... Read More

Natalie Portman kërkoi ndalimin e një personi që pretendon të jetë i lidhur telepatikisht me aktoren

22/02/2019

Natalie Portman ka raportuar në polici një person që po e ndiqte hap pas hapi kudo që shkonte. Madje, mashkulli misterioz u shfaq para shtëpisë ... Read More

Majk thotë në këngën e re se “Nuk dorëzohna”

22/02/2019

Edhe një këngë e re i është shtuar numrit të madh të këngëve që kanë ardhur në muajt e parë të këtij viti. Kësaj radhe ... Read More

Simeone përballet me dënim nga UEFA shkaku i festës ndaj Juventusit  

22/02/2019

Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Simeone, rrezikon një ndalim për ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve kundër Juventusit. Atletico Madridi fitoi me rezultat 2-0 ndaj ... Read More

Familja Sopa kërkon 25 milionë euro dëmshpërblim, u mbajtën në paraburgim për vetëvrasjen e kryefamiljarit

22/02/2019

Avokati Tomë Gashi, përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka bërë të ditur se sot është dorëzuar një padi për kompensim të ... Read More