Tag: një

Super ushqimet që ju mbrojnë nga sëmundjet e zemrës dhe i zhbllokojnë arteriet

23/08/2019

Arteriet jane kanale, të cilat kanë një funksion shumë të rëndësishëm për zemrën, duke e dërguar gjakun me oksigjen në zemër dhe duke e hequr ... Read More

Puçrra në të pasme? Ja si t’i trajtoni ato

23/08/2019

Padyshim që puçrrat në të pasme janë një gjë shumë e sikletshme, dhe shumica prej vajzave refuzojnë të takojnë ndonjë mjek, për shkak të vendndodhjes ... Read More

Majmunët pushtojnë fshatin, banorët formojnë “policinë” e armatosur

22/08/2019

Një “polici” e armatosur është krijuar në një fshat japonez për të ndaluar primatët që të pushtojnë tokat bujqësore. Më shumë se 30 vullnetarë në ... Read More

Huawei mund ta dominojë tregun e telefonave 5G, parashikon hulumtimi

22/08/2019

Një hulumtim i fundit nga Strategy Analytics parashikon që shitjet globale të telefonave inteligjentë 5G do të arrijnë në 160 milion, vitin e ardhshëm. Me ... Read More

Qëndroi për katër ditë në pyllin ku ka edhe arinj, momenti i shpëtimit të pesëvjeçares – fjalët e saj lanë pa fjalë të gjithë

22/08/2019

Një pesëvjeçare ka shpëtuar nga kthetrat e një ariu të egër pasi u shpëtua nga shërbimet e emergjencës. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Zarina ... Read More

Vdes në moshën 40-vjeçare futbollisti i njohur ganez

22/08/2019

14:56 | 08/22/2019 Ish-sulmuesi i Ghana dhe Nottingham Forest, Junior Agogo ka ndërruar jetë në një spital në Londër në moshën 40 vjeç. Edhe pse ... Read More

Flokëve të thinjur u erdhi fundi, vendoseni këtë në kokë për 5 minuta

22/08/2019

Sot do ju prezantojmë me një perime që mund të errësojë mrekullisht flokët tuaja. Bëhet fjalë për patatet. Po, po e dëgjuat mirë! Eksperimentet kanë ... Read More

Largoni mjekrën e dyfishtë me këto ushtrime të thjeshta

22/08/2019

Sapo ke bërë një foto me shoqe e tua, dhe gjëja e parë që të bie në sy është mjekra e dyfishtë dhe faqet e ... Read More

Presidenti i shtetit ndërrohet çdo vit, në Zvicër

21/08/2019

Vendi drejtohet nga shtatë anëtarë të Këshillit Federal, të cilët do të drejtojnë vendin si një ekip bazuar në parimin e kolegjialitetit. Duke punuar së ... Read More

Facebook lanson një mjet privatësie

21/08/2019

Rrjeti social Facebook sot lanson një mjet të premtuar për një kohë të gjatë, i cili lejon përdoruesit të bllokojnë rrjetin shoqëror nga mbledhja e ... Read More

Rrufeja godet burrin, pamjet që tregojnë momentin e frikshëm – edhe në xhirim të ngadalësuar

21/08/2019

Disa pamje të kamerave të sigurisë tregojnë momentin kur një burrë ishte goditur nga rrufeja, ndërsa po ecte jashtë një ndërtese, gjatë një stuhie. Sipas ... Read More

Cigaret elektronike ndikojnë në qarkullimin e gjakut

21/08/2019

Sipas një studimi të ri, përdorimi i cigareve elektronike shkakton ndryshime në funksionimin e sistemit kardiovaskular, ndonëse lëngu i tyre nuk përmban fare nikotinë.Studimi i ... Read More