Tag: njëjtin

6 sekretet e femrave që nuk kanë celulit

30/07/2019

Që të mos bëni edhe këtë vit të njëjtin gabim po ju sjellim disa sugjerime…Përpiquni të zbatoni të paktën 4 prej tyre… 1. Në vend ... Read More

Qëndrimi ulur në shtëpi apo në punë: Zbuloni se cila është më e dëmshme për shëndetin e zemrës

28/06/2019

Një studim i fundit ka gjetur se jo të gjitha format e të qëndruarit ulur kanë të njëjtin efekt negativ në shëndetin e zemrës.Ne tanimë ... Read More

Modelja e famshme botërore me pushime në të njëjtin vend me Era Istrefin

23/05/2019

15:30 | 05/23/2019 Modelja shumë e komentuar botërore ndodhet në të njëjtin vend me Era Istrefin. Modelja Demi Rose ka zgjedhur Ibizën e Spanjës për ... Read More

Blick: Loredana rrezikon të njëjtin fat si reperi kosovar që ishte dëbuar nga Zvicra

11/05/2019

14:33 | 11 Maj 2019 14:33 | 11 Maj 2019 “Loredana rrezikon të ketë të njëjtin fat si Besko” është titulli i artikullit të ri ... Read More

Personat që jetojnë vetëm rrezikohen nga çrregullimet mendore

06/05/2019

Të rriturit të cilët jetojnë vetëm kanë më shumë gjasë që ta kenë të njëjtin çrregullim mendor, duke përfshirë ankthin dhe depresionin. Ky është përfundimi ... Read More

Majlinda Kelmendi nominohet në ‘Global Woman Summit 2019’ për të njëjtin çmim me Adelina Ismailin

01/05/2019

Majlinda Kelmendi nominohet në ‘Global Woman Summit 2019’ për të njëjtin çmim me Adelina Ismailin Majlinda Kelmendi dhe Adelina Ismaili janë nominuar për të njëjtin ... Read More

“Titanik 2”, Joanidis: Vendimi i Apelit të jetë i pavarur

09/03/2019

9 Mars 2019 / 16:11 Që vendimi i Gjykatës Penale të bëhet i plotfuqishëm, të njëjtin do duhet ta konfirmojë Gjykata e Apelit. Kjo gjykatë ... Read More

Të famshmit që njerëzit nuk e besojnë se janë në të njëjtën moshë me njëri-tjetrin

02/02/2019

Njerëzit e lindur në të njëjtin vit mund të duken sikur kanë një dallim moshe disa vjeçar. Ajo lidhet edhe me të famshmit. Ka shumë ... Read More

Prindërit detyrojnë fëmijë të lypë, arrestohen

07/12/2018

Policia e Kosovës ka arrestuar burrë dhe grua në Mitrovicë pasi që të njëjtin e kanë detyruar fëmijën e tyre të mitur që të dalë ... Read More

Këtë muaj nisin xhirimet e filmit “Breaking Bad”

10/11/2018

Së shpejti do të nisin xhirimet e filmit “Breaking Bad”, i bazuar në hit-serialin me të njëjtin emër që konsiderohet ndër realizimet më të mira ... Read More

Griezmann: Tashmë jam në nivel me Messin dhe Ronaldon

17/09/2018

Antoine Griezmann pretendon se ai është në të njëjtin nivel me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, ndërsa synon fitimin e Topit të Artë, edhe pse ... Read More

Ndarja e Lëvizjes Besa, pa epilog konkret gjyqësor

02/09/2018

2 September 2018 / 14:11 Mbajnë të njëjtin emër, të njëjtën logo me po të njëjtin slogan, por kanë qëndrime të kundërta, madje njëra prej ... Read More