Tag: njëra

Studiuesit zbulojnë nëse burrat dhe gratë mund të jenë“vetëm miq”

07/07/2019

A mundet një grua dhe burrë të jenë vetëm miq? Është njëra prej pyetjeve më të shpeshta dhe më e diskutueshme që një kohë të ... Read More

iOS 13 do të lehtësoj fshirjen e aplikacioneve

08/06/2019

Po kërkoni të fshini aplikacionet nga pajisja juaj iOS? Ka disa mënyra, njëra prej të cilave përfshin një shtypje të gjatë në ikonën e aplikacionit ... Read More

Kosovare Asllani nderohet me statujë në Suedi

29/05/2019

14:25 | 29 Maj 2019 14:25 | 29 Maj 2019 Kosovare Asllani është njëra ndër katër yjet në futbollin e vashave në Suedi dhe për ... Read More

Ç’tregojnë flokët për shëndetin tënd?

26/05/2019

Është e mrekullueshme se si çdo pjesë e trupit tonë është e lidhur me tjetrën. Kur njëra s’është në ekuilibrin e duhur, ndikon medoemos tek ... Read More

20 vjet nga masakra në Burgun e Dubravës

19/05/2019

20 vite më parë në Burgun e Dubravës u krye njëra nga masakrat më të mëdha në Kosovë kundër shqiptarëve nga regjimi i kriminelit i ... Read More

Qytetarët flasin për ‘Ditën e Evropës’, tregojnë se a duhet të festohet apo të punohet në Kosovë (Video)

08/05/2019

Dita e Evropës, 9 Maji, është njëra nga festat e cila gjendet në kalendarin e festive zyrtare në Kosovë. Kjo festë ndonëse në shumë vende ... Read More

Kampi “Vrella” për nevoja të FSK-së

02/05/2019

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar disa vendime, njëra ndër to është marrja në shfrytëzim në kohë të pacaktuar të Kampit “Vrella” për nevoja strategjike ... Read More

Këtë video të Klaudia Pepës duke vallëzuar nuk duhet ta humbisni

01/05/2019

Klaudia Pepa duket tejet tërheqëse në videon e publikuar. Klaudia Pepa konsiderohet si njëra ndër balerinat më të suksesshme shqiptare, shkruan lajmi.net. Emri i saj ... Read More

Sa kohë vërtet i nevojitet trupit që të hyjë në ketozë – gjendje në të cilën trupi fillon të shkrijë dhjamin

30/04/2019

Njëra ndër dietat më të popullarizuara këto ditë është keto-dieta e njohur për marrjen e vogël të karbohidrateve, por që i ndihmon trupit që karburantin ... Read More

Zaimina Vasjari provokon ndjekësit nga makina

20/04/2019

Është njëra nga femrat më seksi të showbizzit shqiptar. Fjala është për këngëtaren, Zaimina Vasjari e cila është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet ... Read More

Shyhrete Behluli me portretin më të bukur familjar

18/04/2019

Shyhrete Behluli është njëra nga artistet më të dashura e më të pëlqyera nga publiku. Këngëtarja e njohur shqiptare, Shyhrete Behluli ka publikuar disa fotografi ... Read More

Baby G në fokus ka fizikun seksi në paraqitjen e fundit

18/04/2019

Baby G është njëra nga femrat më të provokuara shqiptare. Këngëtarja nga Kuksi, Baby G është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale, ku ... Read More